Спеціальні потреби

Протистояння між США та Китаєм було б «катастрофою» - Сі Цзіньпін


Сі Цзіньпін приймає американську делегацію на чолі з державним секретарем США Джоном Керрі у Пекіні
Сі Цзіньпін приймає американську делегацію на чолі з державним секретарем США Джоном Керрі у Пекіні

Лідер КНР закликав до відбудови двосторонніх відносин на рівноправній основі, з повагою до «обраного кожною стороною шляху розвитку».

Протистояння між Китаєм і США матиме катастрофічні наслідки, і обидві країни мають поважати суверенітет один одного, заявив голова КНР Сі Цзіньпін на відкритті в середу щорічних переговорів двох провідних економічних держав світу.

Американську делегацію на переговорах очолюють державний секретар Джон Керрі і міністр фінансів Джек Лью. У ході дискусії, ймовірно, обговорюватиметься ситуація з курсом юаня, ядерна програма Північної Кореї та ескалація напруженості у відносинах між Китаєм і його сусідами у регіоні Південно-Китайського морю, а також Японією.

Відносини між Пекіном і Вашингтоном були затьмарені звинуваченнями в хакерських атаках та Інтернет-шпигунстві. У травні США звинуватили п'ятьох офіцерів китайської армії в зломі комп'ютерних систем американських компаній, після чого Китай припинив співпрацю в рамках двосторонньої робочої групи з питань кібербезпеки.

За словами Сі Цзіньпіна, співпраця між двома країнами має величезне значення. «Протистояння між Китаєм і США, безсумнівно, буде «катастрофою» як для самих двох країн, так і для всього світу», - заявив він на відкритті стратегічного і економічного діалогу в Пекіні.»

«Ми повинні поважати один одного і дотримуватися принципу рівності у двосторонніх відносинах, поважати суверенітет і територіальну цілісність одна одної, а також вибраний кожною стороною шлях розвитку», - сказав голова КНР.

Сі Цзіньпін додав, що обидві країни повинні зміцнювати співробітництво в боротьбі з тероризмом і активізувати діалог за договором про двосторонні інвестиції, щоб укласти угоду в найближчому майбутньому.

Як повідомляли раніше представники США, в ході переговорів Керрі має намір озвучити зростаючу стурбованість США у зв'язку з «проблемною поведінкою» Китаю в Південно-Китайському морі.

XS
SM
MD
LG