Спеціальні потреби

Керрі: чергові санкції проти Росії – секторальні


США захищатиме Україну рішуче - Керрі
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

США захищатиме Україну рішуче - Керрі

Держсекретар США пригрозив РФ секторальними санкціями, якщо Москва перешкоджатиме проведенню президентських виборів в Україні.

Виступаючи у Лондоні на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС, державний секретар Джон Керрі заявив про однозначну підтримку США дій центрального уряду України та привітав зусилля на шляху до політичного компромісу.

«Ми вітаємо успішний раунд національного діалогу, який відбувся вчора у Києві та дуже плідну розмову про децентралізацію, конституційну реформу та захист прав меншин. Ми надіємося, що сепаратисти, росіяни та інші групи, які незадоволені тим, що відбувається, визнають той факт, що уряд робить реальні кроки до діалогу і намагається сісти за стіл переговорів та знайти політичний компроміс.

«Ми абсолютно підтримуємо принцип захисту прав меншин і ми підтримуємо зусилля уряду у Києві скласти серйозний та конкретний план по розширенню автономії регіонів та децентралізації. Я хочу зазначити, що рівень децентралізації та автономії, який запропонував прем’єр міністр, значно перевищує той рівень автономії та децентралізації, який існує у Росії».

Керрі наголосив на важливості проведення демократичних, прозорих та інклюзивних виборів 25 травня:

«Ми працюємо з українцями та ОБСЄ, щоб захистити право всіх громадян України та переконатись, щоб голос всіх був почутий, за допомогою бюлетенів, шляхом проведення законних виборів. Ми закликаємо сепаратистів та росіян не лише поважати цей процес, але і докласти зусиль, щоб вибори відбулися».

За словами Керрі, для того, щоб захистити цей конституційний процес США та їх європейські партнери готові діяти рішуче, у тому числі і шляхом запровадження санкцій третього рівня проти тих, хто перешкоджає діалогу та примиренню. Санкції стосуватимуться великих секторів російської економіки, включаючи газову та вугільну галузі:

«Якщо Росія чи її представники спробують стати на заваді виборам, Сполучені Штати та країни, які представляють тут сьогодні Європейський Союз, запровадять санкції на сектори економіки у відповідь. Наше послання дуже просте – дайте Україні зробити вибір. Дозвольте українському народові обрати своє майбутнє. Дайте їм можливість зробити це шляхом чесного, відкритого та вільного та доступного для всіх голосування».

Керрі зазначив, що застосовуючи такі санкції, якщо до того дійде, Захід зробить все, щоб вони не зашкодили пересічним громадянам і були направлені виключно проти тих, хто підбурює політичну кризу в Україні.

Дивіться також: Росії пророкують додаткові економічні санкції
Росії пророкують додаткові економічні санкції
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG