Спеціальні потреби

Кремль хоче, щоб Україна була маленькою та ультранаціоналістичною - Леонід Рагозін


Росія прагне перетворити Україну на моноетнічну державу у якій пануватимуть ультранаціоналістичні настрої, та недопустити її становлення у якості центру демократичних та анти-корупційних перетворень у колишньому СРСР. Про це на сайті телеканалу "Аль-Джазіра" пише журналіст Леонід Рагозін.

"Перехід конфлікту в Україні у площину етнічного протистояння підходить Кремлю. Найгірше дня нього це перетворення України у альтернативну Росію - місце у якому талановиті та підприємливі росіяни могли би жити та працювати з більшим комфортом, ніж у самій Росії. Або навіть гірше - об'єднаний про-демократичний фронт проти мафіозного державного апарату у всіх колишніх республіках СРСР, на чолі з Україною".

На думку Рагозіна, Захід помилково вважає, що Путін має на меті відновлення імперії.


"Значно імовірніше його метою є створення компактної, моноетнічної та ультранаціоналістичної України, у якій російський елемент будо зведено до мінімуму. Успішна, демократична, толерантна Україна з близькими стосунками з Росією на різних рівнях - загрожує існуванню мафіозної держави. Тож саме це поставлено на кін для володарів Кремля", - переконаний Рагозін.

Рагозін відзначає, що мешканці сходу України приймають на віру повідомлення російської пропаганди про загрозу російськомовним громадянам України з боку українських націоналістів, які буцімто контролюють нинішню державу.

"Коли я спілкувався із прихильниками сепаратистів на Донбасі, вони розповідали мені моторошні історії про плани уряду України запровадити спеціальні штампи у паспортах для людей неукраїнського походження для подальшої їх депортації, або про плани Києва розгорнути штучний голод у російськомовних регіонах. Попри неймовірність цих звинувачень, люди щиро вірили, що ці загрози є реальними", - пише Рагозін.

На його думку, зусилля російської пропаганди покликані відвернути увагу від суті українського про-демократичного руху, а саме - боротьби проти "мафіозної держави", корумпованого режиму, зрощеного з організованою злочинністю та підтримуваного репресивним апаратом, який збагачується за рахунок грабунку підприємств і громадян.

Гасло "Банду геть!" є популярним і на україномовному Заході і на російськомовному Сході - пише Рагозін.
Натомість ультранаціоналістичні елементи в Україні, на думку автора, лише відволікають людей від реального порядку денного про-демократичного руху і викликають ворожість у скептиків у російськомовинх регіонах.

Дивіться також : Росію очолюють авторитарні праві - західні ЗМІ
Росію очолюють авторитарні праві - західні ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG