Спеціальні потреби

Керрі: через кілька тижнів Сирію чекає «велика зміна»


Джон Керрі в Парижі

Державний секретар США Джон Керрі заявив, що ситуацію в Сирії, можливо, за кілька тижнів чекає «велика зміна» після міжнародних переговорів минулого тижня у Відні, результатом яких було опрацювання плану про політичні зміни в тій розтерзаній війною країні.

У вівторок Керрі підкреслив потребу, щоб Іран і Росія «вдихнули життя у процес» своїм вкладом в зусилля для припинення вогню в Сирії, де в результаті майже п’ятирічного конфлікту загинуло чверть мільйона людей.

Президент Башар аль-Асад має підтримку з боку Ірану та Росії, але Сполучені Штати не вважають, що він повинен бути частиною довготермінової розв’язки політичної кризи в Сирії.

Керрі зробив цю заяву в Парижі після розмов з президентом Франсуа Олландом на тему терористичних атак у столиці Франції.

В суботу у Відні відбулися наради високопоставлених дипломатів з 20 провідних країн світу. Вони погодились спонукати сирійський уряд і представників опозиції до розмов ще до 1 січня під егідою ООН. Вони також висловили підтримку ідеї встановлення в Сирії до шести місяців гідного довір’я правління за участю всіх сторін і проведення протягом півтора року вільних і справедливих виборів.

Дивіться також: На вулицях - мертві діти, по радіо - розповіді про щасливе радянське життя - свідок Голодомору

На вулицях - мертві діти, по радіо - розповіді про щасливе радянське життя - свідок Голодомору. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG