Спеціальні потреби

Росія: підтримка Сирії Росією не означає, що Асад мусить залишитися на посаді


Башар аль-Асад і Володимир Путін
Башар аль-Асад і Володимир Путін

Росія є одним з найбільш відданих союзників президента Башара аль-Асада, але високопоставлена російська офіційна особа заявила, що політика Москви не залежить, у принципі, від того, чи він залишиться при владі.

«Ми ніколи не сказали, що залишення Асада на посалді – це принциповий аспект» російської політики щодо Сирії, сказала у вівторок радіостанції «Ехо Москви».представниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова

Проте вона також рішуче виступила проти ідеї зміни уряду – вимоги багатьох опозиційних угруповань, які борються з урядом Асада протягом понад трьох років – як відповідь на сирійську кризу.

Зміна уряду в Сирії в цей час, сказала Захарова, може стати «регіональною катастрофою», що може лише погіршити наслідки громадянської війни. В ході громадянської війни в Сирії загинуло понад 200 тисяч людей, а мільйони були змушені залишити свої домівки як біженці.

Інформаційне агентство ТАСС заявило, що представниця Міністерства закордонних справ остерегла, що Сирія може стати глобальною катастрофою».

«Долю президента повинен вирішити сирійський народ», – заявила вона радіостанції «Ехо Москви».

Дивіться також: Через це біженців з Сирії не приваблює Росія

Через це біженців з Сирії не приваблює Росія

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG