Спеціальні потреби

Надавати Україні летальну допомогу закликала колишній експерт Пентагону


Евелін Фаркас
Евелін Фаркас

Евелін Фаркас вважає, що Вашингтон повинен активніше стримувати Москву, у тому числі через поставки летальної допомоги Україні та розміщення сил США в Східній Європі.

Колишній провідний експерт Пентагону у справах Росії Евелін Фаркас заявила, що вела закулісну роботу, переконуючи адміністрацію президента Барака Обами зайняти більш жорстку позицію стосовно Москви у зв'язку з її вторгненнями в Україні і Сирії, однак її ініціатива була відхилена.

Проте Фаркас, яка минулої п'ятниці пішла у відставку з посади заступника помічника міністра оборони з питань Росії, України та Євразії, в розмові з журналістами у середу заявила, що її відхід «не був мотивований політичними розбіжностями». Про це повідомив Остін Райт у виданні Politico.

За її словами, вона виступала за те, щоб адміністрація проводила більш активну політику стримування Росії, включаючи надання «Україні летальної оборонної допомоги, головним чином, протитанкової зброї».

Однак її зусилля були безуспішними, визнала вона.

Фаркас вважає, що адміністрація повинна переглянути конфігурацію сил США в Європі та розглянути можливість розміщення своїх військ далі на схід. Крім того, вона вважає, що членам вищого керівництва США слід проводити в регіоні більше часу – йдеться у повідомленні Politico.

«Нам потрібно приділяти більше уваги на високому рівні країнам, які відчувають пряму загрозу з боку Росії», - сказала Фаркас.

Як повідомляє Райт, Фаркас припускає, що Путін хоче стати противагою США на світовій арені, і допускає, що Україна і Сирія не є його останніми військовими авантюрами.

«Я не здивуюся, якщо він спробує нейтралізувати наші дії всюди», - сказала вона, зазначивши, що в адміністрації є занепокоєння, що якщо Путін побачить відповідну нагоду, то він може влаштувати «перевірку НАТО».

Дивіться також: У Конгресі оцінювали, що Путін наробив у Сирії, і як його зупинити в Україні

Огляд: У Конгресі оцінювали, що Путін наробив у Сирії, і як його зупинити в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG