Спеціальні потреби

Пентагон : Українську кризу мають вирішити переговори


Evelyn N. Farkas
Evelyn N. Farkas

Голос Америки: Дякуємо, пані Фаркас, що погодилися на інтерв’ю. Днями, держсекретар США Джон Керрі заявив, що Україна повинна стати містком між Заходом та Росією. Що ми маємо очікувати від цього містка і що саме мав на увазі Джон Керрі?

Евелін Фаркас: Ми будуємо дуже міцні відносини з Україною. В свою чергу, Росія також може обрати шлях зміцнення своїх відносин з нами. Якщо ми ведемо мову про оборонний сектор, то ми будуємо міцні відносини з Україною на двосторонній основі, які орієнтовані на допомогу Україні у короткотерміновій перспективі та довготерміновій.

Крім того, ми орієнтовані на довгострокову допомогу, направлену Міністерству оборони України та українській армії. НАТО було залучено до цієї роботи теж. Радше, США та НАТО долучилися до цього процесу. На сьогодні, усі 28 країн-членів НАТО працюють з Україною, щоб допомогти їй посилити свою обороноздатність та можливості професійної армії.

ГА: У чому полягають короткострокові до довгострокові стосунки між Україною та США?

Е.Ф.: Ми підтримуємо зусилля України на шляху до євроінтеграції. США підтримують європейські бажання Києва. Для цього ми вжили кілька економічних заходів. Наприклад, як ви знаєте, нами підтримано пакет МВФ для України, а також надано додатково мільярд доларів. Ми дипломатично підтримували Україну, ми закликали Росію дотримуватися угод, яких ми змогли добитися разом з нашими європейськими союзниками.

Ми продовжуємо закликати Росію припинити незаконну окупацію Криму. Ми як і раніше закликаємо Росію вивести свої війська і техніку з України. США продовжують просити Росію дотримуватися угод, з якими вони сіли за стіл переговорів [у Женеві та Мінську - ГА], які не були підписані, але на які Кремль погодився.

Рекомендації щодо виборів Україна врахувала - спостерігачі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Тобто, все, що ми робимо не лише в економічній і дипломатичній сферах, але й в області оборони: ми допомагаємо українським військовим наростити здатність захищати суверенітет України. Економічна, політична та військова допомога разом покликані допомогти Україні захистити себе та свої політичні прагнення.

ГА: Пані Фаркас, нещодавно була опублікована доповідь правозахисної організації Human Rights Watch, де говориться, що українські військові нібито використовують касетні бомби. Український уряд, однак, заперечує цю інформацію. Якщо це правда, і українські військові використовували заборонену зброю, чи вплине це на співпрацю між США та Україною?

Е.Ф.: Ми читали ці звинувачення і знали про подібні закиди на адресу українських військових. Ви згадали, що український уряд заперечує свою причетність до використання касетних боєприпасів у контексті нинішньої кампанії. Подібні звинувачення з’являються тому, що в Східній Україні продовжується конфлікт.

Ми повинні сфокусувати зусилля на зупинці бойових дій. Сепаратисти та росіяни, які їх підтримують, повинні дотримуватися угод та сісти за стіл переговорів. Врешті решт, незалежно від того, які боєприпаси ви б не використовували, вони не допоможуть вам вирішити проблему. Проблема повинна бути вирішена шляхом переговорів.

На виборах добро не пропонують, будемо обирати менше зло - літературний критик
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

ГА: Сепаратисти стверджують, що вони збираються відбити Маріуполь та Слов'янськ. Що США збирається зробити, якщо вони це зроблять?

Е.Ф.: США активно відстоюють позицію, що проблема повинна бути вирішена дипломатичним шляхом. До речі, я не згадала про санкції. Санкції проти Росії спрямовані на вирішення конфлікту. Якщо росіяни продовжуватимуть йти цим шляхом, яким вони йдуть зараз - використання військової сили для досягнення своїх політичних цілей, то ми будемо змушені знову переглянути питання санкцій та продовжувати здійснювати дипломатичний тиск на Росію.

ГА: Цими днями в Україні перебувають військові радники з Пентагону. Що саме вони там роблять?

Е.Ф.: Як я казала раніше, США будують з Україною міцні стосунки у сфері оборони. Американський генерал-майор очолює комісію, яка працює з українцями на двосторонній основі – виключно американці та українці беруть участь.

Керрі : Незалежна Україна - це місток між Росією і Заходом
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Ми консультуємо українців з питань модернізації та покращення професіоналізму їхніх військових. Консультації включають в себе управління персоналом, раціональне використання ресурсів. США також допомагають збройним силам стати більш боєздатним. Це полягає в їхньому тренуванні та оснащенні.

ГА: Ви згадали про американську військову допомогу. Як США обирають що надавати, а що ні?

Е.Ф.: Сполучені Штати задовольняють потреби України в пріоритетному порядку. Українська сторона запросила чимало речей у тому числі базові. Тому ми почали саме з базових речей. США надали солдатське обладнання, базове обмундирування, шоломи, бронежилети – це важливі базові речі, які рятують життя.

Ми надали засоби медичної допомоги, прилади нічного бачення, рації, одяг, інженерне обладнання, системи периметральної сигналізації, паливні баки, насоси тощо. З нашого боку відбувається постійний моніторинг поточних потреб української армії. Пріоритети можуть змінюватися в залежності від обставин. Наприклад, ми наближаємося до зимового періоду, а це впливає на оцінку потреб української сторони. США вже надали понад сто мільйонів доларів допомоги в сфері безпеки та прикордонній службі.

Дивіться також : "Групи співвітчизників" є агентами Кремля - експерт

«Групи співвітчизників» є агентами Кремля - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:32 0:00

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG