Спеціальні потреби

Джон Керрі шокований рівнем корупції у світі


Джон Керрі і Дейвид Камерон на саміті в Лондоні
Джон Керрі і Дейвид Камерон на саміті в Лондоні

Створити конкретні методи протидії корупції зобов’язалися учасники спеціального саміту у Лондоні. Господар – британський прем’єр-міністр Камерон пообіцяв налагодити міжнародний обмін інформацією про фінансові потоки. Представник Сполучених Штатів на зустрічі – держсекретар Джон Керрі заявив, що корумпованість багатьох суспільств така висока, що руйнує країни, а обурення живить екстремізм:

«На посаді державного секретаря, буду з вами щирий, я був шокований сьогоднішнім рівнем корупційної пандемії у світі».

На відкритті саміту державний секретар Джон Керрі сказав:

«Відверта корупція є ворогом, бо знищує держави так само, як деякі екстремісти, з якими нам доводиться воювати. Дехто скаже, що це дурниці – таке неможливо порівнювати. Корупція руйнує тканину суспільства».

Британії закидають, що саме офшори на британських територіях і Лондон стали місцем приховування і відмивання грошей. Прем’єр-міністр Камерон оголосив, що відтепер компанії, які купують нерухомість, будуть зобов’язані офіційно декларувати власників у спеціальному реєстрі:

«Тим, хто не вірить, що такі саміти чогось досягають, ми вже оголосили нині зранку, що Панама відтепер буде передавати податкову інформацію в межах автоматичного обміну даними Організації економічної співпраці та розвитку. Це лише одна з багатьох справ, які сьогодні вирішить саміт».

Країни, звідки вивозяться крадені гроші, просять зробити міжнародну фінансову систему більш прозорою і допомагати повертати вкрадене. Про це заявив президент Нігерії Мухаммаду Бугарі:

«Нігерія закликає саміт створити антикорупційну інфраструктуру і стратегічний план дій включно зі спостереженням, реєстрацією потоків і сприянням поверненню вкрадених фондів та активів, схованих на рахунках за кордоном».

Дивіться також: Цей фільм може показати світу «справжню Україну»

Цей фільм може показати світу "справжню Україну". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:48 0:00

XS
SM
MD
LG