Спеціальні потреби

МВФ: щорічно світ втрачає $2 трлн через корупцію


Крістін Лаґард
Крістін Лаґард

Сьогодні в Лондоні проходить Антикорупційний саміт за участю вищого керівництва близько 40 країн. Учасники підпишуть глобальну заяву, спрямовану на виявлення корупції, пошук і покарання винних.

Хабарництво і корупція обходяться світовій економіці в 2 трильйони доларів щорічно. Ці гроші могли піти на боротьбу з бідністю, створення робочих місць і захист навколишнього середовища.

Про це йдеться в новій дослідницькій роботі Міжнародного валютного фонду, в якій також наголошується, що через корупцію світ щорічно втрачає 2 відсотки ВВП.

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард заявила, що прямі економічні збитки від корупції очевидні. Але непрямий збиток може бути ще більшим і полягати «в низькому економічному зростанні і посиленні нерівності в доходах».

«Корупція підриває довіру до уряду і руйнує етичні норми приватних осіб», - заявила вона в середу.

За словами Лаґард, інвестори шукають країни з високим рівнем порядності державних чиновників, оскільки хочуть отримати гарантії, що їм не доведеться постійно сплачувати хабарі.

МВФ визначає корупцію, як «зловживання посадою з метою особистої користі». До цього також відноситься ухилення від податків і довільно встановлювані податкові пільги, які позбавляють громадян стимулів до самостійної сплати податків.

Хабарництво і корупція послаблюють банківські системи і виштовхують людей з фінансових ринків.

МВФ також говорить про значний соціальний і екологічний збиток від корупції, оскільки вона веде до слабкого нагляду за дотриманням законодавства, збільшення забрудненості і знищення природних ресурсів.

Автори доповіді рекомендують урядам країн світу прийняти міжнародні стандарти бюджетно-фінансової прозорості для боротьби з корупцією і зробити загрозу переслідування за такі злочини значною.

Нагадаємо, що у четвер у Лондоні проходить Антикорупційний саміт за участю вищого керівництва близько 40 країн. На завершення форуму учасники підпишуть глобальну заяву, спрямовану на виявлення корупції, пошук і покарання винних.

Дивіться також: Журналісти працюють на читачів, а не тих, хто їх акредитовує - представник CPJ

Журналісти працюють на читачів, а не тих, хто їх акредитовує - представник CPJ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:25 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG