Спеціальні потреби

Українці повинні самі вибрати своє майбутнє – держсекретар США


Джон Керрі у Молдові
Джон Керрі у Молдові
Державний секретар США Джон Керрі заявив, що українці заслуговують на такі же можливості, які пропонує Європа, як і мешканці інших колишніх радянських республік.

Про це заявив Керрі в ході першого візиту держсекретаря США до Молдови за понад 20 років.

Вітаючи укладення Молдовою нових угод з ЄС, Керрі зазначив, що, на думку Сполучених Штатів, євроінтеграція є найкращим шляхом до безпеки і процвітання.

«Європейський Союз запропонував Молдові історичну можливість забезпечити своєму народу європейське майбутнє, - сказав Керрі. - І ви вхопилися за цю можливість за допомогою дій вашого уряду».

Тим часом уряд України від аналогічної угоди з ЄС, в останній момент, відмовився, у зв'язку з чим Керрі скасував запланований візит в Україну і поїхав до Молдови.

За словами одного представника американської влади, цей крок мав на меті «висловити рішучу моральну підтримку країнам, які йдуть на зближення з ЄС, оскільки це свідчить про їх готовність до реформ».

Росія, яка виступає проти зближення колишніх радянських республік з Європою, вдалася до низки заходів, в тому числі ввела заборону на імпорт молдавського вина, який є для країни одним з основних джерел іноземної валюти.

У ході відвідин виноробні XV століття на передмісті молдовської столиці, Керрі заявив, що зближення Молдови з ЄС допоможе їй уникнути ситуації, коли її майбутнє прив'язане до якогось одного місця або до одних відносин.

«Суть цього процесу - у створенні можливостей і визначенні вашого майбутнього на основі ваших власних надій і сподівань, - вказав держсекретар. - І народу України ми говоримо те ж саме: ви теж заслуговуєте на можливість самостійно вибрати своє майбутнє», - заявив Керрі.

Керрі приїхав до Молдови з Бельгії, де міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив представникам НАТО, що Росія не втручатиметься в політичну кризу в Україні, закликавши інші країни також триматися осторонь.
XS
SM
MD
LG