Спеціальні потреби

Керрі обговорює іранську ядерну програму з арабськими лідерами в Досі


Керрі з представниками арабських країн
Керрі з представниками арабських країн

Доха – Міністри закордонних справ Ради зі співробітництва країн Перської затоки висловлюють занепокоєння з приводу угоди з Іраном та інших регіональних проблем на зустрічі з держсекретарем США Джоном Керрі в Досі.

Запобігання ядерних загроз для регіону – пріоритетне завдання для Ради, заявив міністр закордонних справ Катару Халід бін Мохаммед аль-Аттія. Рада сподівається досягти безпеки, миру і стабільності за допомогою Сполучених Штатів, додав він.

Керрі проводить зустріч з представниками організації в спробі розвіяти їхні побоювання з приводу укладеної минулого місяця міжнародної угоди щодо ядерної програми Тегерана.

Деякі члени Ради висловлюють побоювання, що угода може посилити вплив Ірану і дестабілізувати регіон. Також вони побоюються, що Іран може використовувати вивільнені в результаті зняття санкцій кошти для розширення фінансування таких збройних угруповань, як «Гезболла».

Керрі веде переговори з міністрами закордонних справ Саудівської Аравії, Бахрейну, Кувейту, Катару, Оману і Об’єднаних Арабських Еміратів. У травні цього року президент Барак Обама мав зустріч з представниками цих країн.

При нагоді переговорів з представниками Ради зі співробітництва країн Перської затоки Керрі і міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр зустрілися також з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. За словами високопоставленого службовця Державного департаменту, серед порушених тем є поточна криза в Сирії.

Державний секретар прибув до Дохи в неділю ввечері після відвідин Єгипту. Він мав важливий діалог з міністром закордонниґ справ Єгипту, що зосереджувався на питанні безпеки.

XS
SM
MD
LG