Спеціальні потреби

Іракці хочуть присутності США у політичному житті


Іракці хочуть присутності США в Іраку
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Іракці хочуть присутності США в Іраку

У неділю Ірак відвідав державний секретар США Джон Керрі. Америка та Ірак шукають шляхів, як оживити відносини між двома країнами, які фактично зійшли нанівець після завершення виведення американських військ. Такий стан справ не задовольняє у першу чергу США. Ірак на чолі із Нурі аль-Малікі фактично став сателітом Ірану, а іранські літаки доправляють зброю до Сирії, де президент Башар аль-Асад використовує її проти власних громадян. Про незгоду США із таким станом справ Керрі повідомив особисто Нурі аль-Малікі. Отже, чого очікують іракці та американці від поновлення відносин між обома країнами?

Іракці позитивно відреагували на візит голови Держдепу. У багдадському районі Карада власник кав’ярні каже, що міцніші зв’язки зі США підуть на користь Іраку. Раїд Фахмі:

«Іракці сподіваються, що американці принесуть безпеку, робочі місця, електрику, чисту воду».

Місцевий артист Раїд Фахер задоволений, що Керрі висловив занепокоєння з приводу збільшення насильства в Іраку на релігійному ґрунті:

«Американці можуть примусити арабські країни, які підтримують терористів, припинити втручатись в іракські справи. Вони достатньо сильні».
Іракці сподіваються, що американці принесуть безпеку, робочі місця, електрику, чисту воду.
Раїд Фахмі

Останній американський солдат покинув Ірак 15 місяців тому. Репортер місцевої газети Сармад аль-Таї каже, що іракці не забули знущань, які пережили за 8 років окупації. Втім, тепер вони сподіваються, що втручання Америки допоможе припинити знущання з боку власного уряду. Репортер додає:

«У нас мільйонна армія, озброєна американською зброєю. Так, що військова підтримка нам непотрібна. Натомість ми хотіли б, щоб Америка повернулась у місцеву політику, стала фактором стримування».

Відвідини Керрі стали першим візитом державного секретаря за чотири роки. Професор Багдадського університету Мунтассер Ідані, каже, що Америка повинна втрутитись у хід подій у країні, яка все більше підпадає під вплив Ірану та Туреччини. Професор говорить:

«Іракці не отримують жодних сигналів від Америки. Натомість Туреччина та Іран постійно нагадують про свою присутність. Це небезпечна ситуація».

Вчений каже, що Америка має рішучіше позначити свою позицію і щодо конфлікту у Сирії, який є каталізатором релігійного протистояння між сунітами та шиїтами у цілому регіоні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG