Спеціальні потреби

Керрі може вийти за рамки встановлені для нього Обамою - експерти


Керрі може вийти за рамки встановлені Обамою
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Керрі може вийти за рамки встановлені Обамою

Джон Керрі завершив свій перший закордонний візит на посаді державного секретаря США. Експерти відзначають, що дипломатичний стиль Керрі відчутно відрізняється від того, як справами керувала на цій посаді Гілларі Клінтон.

Приступаючи до виконання обов’язків державного секретаря США Керрі неодноразово говорив, що достойно замінити на посаді його попередницю Гілларі Клінтон йому буде нелегко.

Клінтон, у свою чергу, каже, що досвід Керрі у Комітеті Сенату США з закордонних справ зробив його ідеальним кандидатом на посаду:

«У нього є власне бачення на стан речей у світі, на основі якого він приймав рішення. Починаючи з того, коли молодим ветераном В’єтнамської війни він давав свідчення перед Комітетом, закінчуючи його винятковою службою на чолі цього відомства.

Під час свого першого закордонного візиту на посаді, виходець з родини дипломатів заявив, що пишається дипломатичним корпусом, який реалізує міжнародну політику США за кордоном:

«Я повинен вам сказати, що ваша робота є однією з найкращих у світі і тепер я маю честь розділити цю роботу з вами».

Експерти кажуть, що стиль ведення справ Керрі відрізнятиметься від підходів Гілларі. Адже, як говорить представник Інституту миру Стів Гейдеман, Клінтон, програвши Бараку Обамі змагання за президентську посаду, на посаді держсекретаря мусила довести свою лояльність новій адміністрації:

«Вона, на мою думку, робила все, щоб продемонструвати повний консенсус з президентом, хоча ми знаємо, що у деяких принципових моментах їх позиції розходились. Мені здається держсекретар Керрі більш готовий пересувати межі офіційної державної політики, і ставити під сумнів рамки, встановлені Білим домом».

Крім того, каже експерт, законодавчий досвід Керрі дає йому більшого простору для дій:

«Мені здається, він відчуває, що після довгої кар’єри у Сенаті він має більше незалежності та авторитету, ніж Гілларі Клінтон».

Більшість свого часу на посаді, Клінтон провела налагоджуючи дипломатичні та торговельні стосунки США з країнами азійського регіону. Професор Американського університету Пек Кун Хенг каже, що Клінтон підготувала ґрунт для Керрі:

«Фактично держсекретар Клінтон проклала шлях для Керрі, щоб вже той ефективно реалізовував міжнародну політику США у наступні кілька місяців».
Мені здається, він відчуває, що після довгої кар’єри у Сенаті він має більше незалежності та авторитету, ніж Гілларі Клінтон.
Стів Гейдеман, експерт

Хенг сподівається, що Керрі вдасться ефективно втілити у життя програму «Азійська вісь». Щоправда, свою першу офіційну закордонну подорож Керрі здійснив з метою зміцнення партнерських стосунків із старими європейськими друзями та у спробі розв’язати довготривалі проблеми на Близькому Сході.

Стів Гейдеман каже, після років дипломатичного напруження, викликаного війнами в Афганістані та Іраку, Керрі нарешті має шанс зміцнити міжнародну співпрацю:

«Керрі підтримує позицію Білого дому та Гілларі Клінтон, коли йдеться про цінність дипломатії, роботи із союзниками та уникнення будь-яких категоричних позицій у сфері зовнішньої політики, що було притаманно попередній адміністрації».

Пізніше цього місяця Керрі супроводжатиме Барака Обаму у його подорожі до Близького Сходу, де на кону буде ізраїльсько-палестинський конфлікт та іранська ядерна проблема.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG