Спеціальні потреби

Керрі намагається розв’язати конфлікт з президентом Афганістану


Джон Керрі і Гамід Карзай (архівне фото)
Державний секретар США Джон Керрі вдруге за добу подзвонив президентові Афганістану Гаміду Карзаю, щоб розрядити конфлікт, викликаний відкриттям нового представництва Талібану в Катарі.

Негативна реакція Карзая призвела до перенесення переговорів США і Талібану, що мали початися у четвер.

Карзая обурив той факт, що при відкритті свого представництва у вівторок Талібан використовував назву «Ісламський Емірат Афганістан», яку таліби застосовували, коли перебували при владі понад десять років тому.

Представники Афганістану заявили, що це порушує угоду, згідно з якою представництво може відігравати роль виключно у веденні переговорів, а не як політична сила, чинна паралельно з афганським урядом.

Обурившись, Карзай призупинив переговори з США про укладення двосторонньої угоди про безпеку, яка мала визначити умови, згідно з якими американські військові залишалися б в Афганістані після 2014 року, коли завершиться процес виведення більшої частини міжнародного контингенту.

Президент Афганістану також заявив, що не відправить представників сформованої ним Вищої ради миру на переговори з Талібаном, які повинні були початися через кілька днів після переговорів Талібану і США.

Адміністрація Обами заявила, що США і Катар ніколи не домовлялися про те, щоб дозволити Талібану використовувати ту назву, яка з'явилася на вивісці, і звинуватила Талібан в прагненні показати свою перевагу.

Речниця Державного департаменту повідомила, що в телефонних розмовах з Карзаєм у вівторок і середу держсекретар Керрі заявив, що США не визнають назви «Ісламський Емірат Афганістан».

За повідомленням, Міністерство закордонних справ Катару втрутилося у суперечку, і спірну вивіску вже знято. На її місце стоїть табличка з написом «Політичне представництво афганського Талібану».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG