Спеціальні потреби

По кому б'є дешева нафта. Калькулятор!

З кінця червня ціна сирої нафти марки Brent - це стандарт світової нафтової торгівлі - впала з майже 115 доларів за барель до приблизно 77. Найбільше страждають через це країни, чиї бюджети покладаються головним чином на прибутки від продажу сировини.

Tак, у Росії прибутки від продажу нафти становлять приблизно 45% бюджету, а прогнозі бюджетних витрат у 2015 році, закладалася стара ціна нафти - близько 100 доларів.

У квітні 2014 група дослідження ринку "Deutsche Bank" написала доповідь про ресурси, в якій вказала прогноз "беззбиткових" цін для головних експортерів нафти, включаючи Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, Саудівську Аравію, ОАЕ, Нігерію, Росію і Венесуелу.

"Беззбиткова ціна" - це цінова позначка, в якій сходяться і знаходяться в рівновазі фінансові втрати і прибуток держави.

Якщо ціна на нафту продовжить своє падіння, Росії доведеться, або позичати кошти зі своїх золото-валютних резервів, які становлять 74 мільярди доларів, або скоротити витрати.

Про можливість цього російський президент Володимир Путін говорив в Австралії.

"Наші запаси досить великі, і вони дозволяють нам бути впевненими в тому, що ми будемо дотримуватися наші зобов'язання в соціальній сфері."

Калькулятор втрат сировинних економік

Виберіть теоретичний рівень ціни сирої нафти на шкалі, щоб побачити, на які країни така ціна вплине найбільше..

XS
SM
MD
LG