Спеціальні потреби

Джеб Буш завершив європейське турне візитом до Естонії


Джеб Буш
Джеб Буш

Відвідуванням Талліна завершилася поїздка до Європи колишнього губернатора Флориди Джеба Буша, який в найближчі дні має офіційно оголосити про участь у президентських перегонах від Республіканської партії.

Крім Естонії в рамках п'ятиденного турне Джеб Буш побував у Німеччині та Польщі. Ще будучи в ФРН, американський політик сказав, що відносини США і Європи мають «величезну важливість».

«Я вважаю важливим чітко заявити, що це всерйоз і надовго. Країни, які я вибрав, на мій погляд, у багатьох відносинах відіграють вирішальну роль у донесенні цієї думки. Можна було б поїхати в інші країни і зробити іншу заяву, але саме це здається мені дійсно важливим», - зазначив Буш.

Прибувши в Таллінн, Джеб Буш відправився в офіс Міжнародного центру оборони та безпеки (International Centre For Defence And Security), де був присутній на засіданні круглого столу за участю представників усіх трьох балтійських держав.

Колишній посол Естонії в США, а нині - науковий співробітник Центру Калев Стоіцеску в бесіді з кореспондентом Російської служби «Голосу Америки» розповів, що в центрі дискусії були питання щодо обороноздатності регіону. За свідченням естонського експерта, Буш підтвердив зроблену ним раніше у Варшаві заяву: «Я впевнений, що ми повинні розширити свою присутність тут ... ми повинні забезпечити більш значущу присутність у цьому регіоні».

Крім того, Калев Стоіцеску зауважив:

«Я можу сказати, що, на мою думку, він дуже адекватно розуміє те, що відбувається в Росії». Нагадаємо, в Берліні Джеб Буш назвав Володимира Путіна «громилом», стримати якого можна проявом сили:

«Я не кажу, що треба бути войовничим, просто треба дати зрозуміти, що твої дії будуть мати наслідки. І це запобіжить поганим результатам, яких ми хочемо уникнути».

При цьому ніяких конкретних обіцянок під час європейського турне Буш не давав і підкреслював, що він вирішив відвідати Німеччину, Польщу і Естонію для того, щоб на місці краще розібратися в подіях.

Коментуючи візит екс-губернатора Флориди, Калев Стоіцеску підкреслив:

«Ні він, ні ми не виступаємо проти Росії. Просто ми дбаємо про свою безпеку. І ми судитимемо Путіна, Кремль і Росію в цілому не за словами, а за діями, в тому числі - щодо України. Це для нас є показником намірів».

Увечері в п'ятницю з Джебом Бушем зустрічався президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес. Під час розмови йшлося про російське втручання в справи України і також про успіхи естонської промисловості в області цифрових технологій.

Під час суботнього сніданку у вузькому колі американський політик мав бесіду з прем'єр-міністром Естонії Тааві Рийвасом. З цього приводу прес-служба уряду Естонії подає таке висловлювання Рийваса:

«Ситуація щодо безпеки в Європі змінилася на довгий термін. Для того, щоб впоратися з цим, Заходу потрібно впевненість у діях як при зміцненні НАТО і наданні підтримки Україні, так і щодо продовження санкцій проти Росії».

Коментуючи для «Голосу Америки» підсумки візиту Джеба Буша до Естонії, науковий співробітник Міжнародного центру оборони та безпеки Калев Стоіцеску зауважив: «В цілому, на мою думку, його враження від приїзду в нашу країну були дуже і дуже хорошими».

Очікується, що про свою участь у президентських перегонах Джеб Буш офіційно оголосить у понеділок 15 червня в Маямі.

Дивіться також: Затримані чиновники ФІФА скоро почнуть здавати своїх - американський правник

Затримані чиновники ФІФА скоро почнуть здавати своїх - американський правник. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00

XS
SM
MD
LG