Спеціальні потреби

Фанати Хай Лай намагаються відновити інтерес до цієї гри у США


Хай Лай чи баскську пелоту можна вважати чи не найшвидшим у світі спортом, в якому використовують м’яч. Народжений в Іспанії Хай Лай, згодом іммігрував у США, де на певний час став популярним спортом, особливо у штаті Флорида. Втім, сьогодні подивитися на гру приходить дедалі менше людей.

Хай Лай це спорт не для дітей. М’ячик тут важить всього 150 грамів, але летить він з величезною швидкістю, що є досить небезпечним. Втім, саме ця небезпека і привертає до спорту увагу як глядачів, так і самих гравців. Так було з Джоном Сільвою, який грає в Хай Лай вже давно.

«М’яч в середньому розвиває швидкість 225 кілометрів на годину. Його дуже важко спіймати. Це щось неймовірне. Дуже швидко. Мені це подобається», - каже Джон.

Гравці ловлять м’яч за допомогою спеціальної рукавиці у вигляді корзини, яка має видовжену форму і називається «сеста». Разом з м’ячем вони є родзинками самої гри, яка була заснована ще кілька століть тому. За багато років правила тут майже не змінилися. Гравець повинен постійно утримувати м’яч у русі і не давати йому зупинятися, кидаючи його в стіну так, щоб він відбився лише один раз. Якщо м’яч відіб’ється двічі, або взагалі вилетить за межі майданчика, то цього гравця змінює інший. Гра відразу отримала популярність в багатьох куточках США.

«Моя мама одного разу взяла мене, коли я був ще дитиною, подивитися на цю гру, і я відразу нею захопився. Хлопці бігали навколо, стрибали на стіни, публіка вигукувала слова підтримки, коли гравець вправно і красиво ловив м’яча. Це було захоплююче», - пригадує Джон.

В середині 20-го століття у пік своєї популярності усюди можна було знайти майданчик для гри у Хай Лай. Подивитися на неї приходили тисячі фанів. А можливість робити ставки зробило гру ще популярнішою. Втім, сьогодні Флорида залишилася наодинці у своїх зусиллях втримати фанатів Хай Лай. Навіть тут їх стає дедалі менше. Ті, хто грав на ставки, пішли в інші види спорту.

«Сьогодні досить часто, коли сюди приходиш, можна побачити порожній зал. Всього кілька гравців. Думаю, спорт просто недостатньо інвестував у свою відбудову. З’явилася конкуренція. Наприклад казино, різноманітні гральні автомати. Тож цей спорт повинен знайти інвестиції аби вкласти у свій розвиток», - говорить Роб Креґ.

Менеджер організації Хай Лай в Орландо Саймон Джексон каже, що саме це вони і намагаються зробити. І одне з основних завдань – допомогти людям краще зрозуміти правила гри.

«Ми намагаємося пояснити суть цього спорту людям, щоби вони краще розуміли його і могли ставити ставки. Тож ми намагаємося донести до людей якомога більше інформації», - розповідає Джексон.

Джексон каже, що хотів би побачити пожвавлення інтересу до цього спорту. І з належною маркетинговою стратегією, переконаний він, це можна буде зробити.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG