Спеціальні потреби

Ліга арабських держав підтримує обмін територією між Ізраїлем і палестинцями


Ізраїль привітав ознаку з боку Ліги арабських держав про підтримку ідеї щодо обміну територією для ведення переговорів про майбутній ізраїльсько-палестинський кордон.

Прем’єр-міністр Катару Шейх Гамад бін Джабер аль-Тані заявив після нарад у понеділок між представниками Ліги арабських держав і державним секретарем США Джоном Керрі, що його делегація підтримує взаємно узгіднений «порівнювальний» і «незначний» обмін територією.

Міністр юстиції Ізраїлю Ціпі Лівні заявила у вівторок, що така зміна могла б дозволити палестинцям «піти на потрібні компроміси» на майбутніх переговорах. Вона також сказала, що ця заява є зверненням до ізраїльського народу, що мирний процес стосуватиметься не лише переговорів з палестинцями, але охоплюватиме ширший регіон.

Коментар прем’єр-міністра Катару, як здається, становить зміну в мирній пропозиції Ліги арабських держав щодо Ізраїлю. Ініціатива також закликає Ізраїль звільнити всі території, окуповані в ході близькосхідної війни 1967 року, і повернутися до довоєнних кордонів в заміну на повний мир зі всіма країнами Ліги арабських держав.
XS
SM
MD
LG