Спеціальні потреби

Спірна забудова номер 1


Спірна забудова номер 1
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Спірна забудова номер 1

Напередодні запланованого на середу другого раунду палестинсько-ізраїльських переговорів до регіону прибув премєр-міністр Німеччини. У понеділок він зустрівся з палестинським президентом Махмудом Аббасом. Уряд Німеччини слідом за США намагається схилити сторони до підписання мирної угоди. Одним з головних каменів спотикання, який заважає визначенню кордонів між Ізраїлем та майбутньою державою Палестина, є продовження будівництва ізраїльських поселень на спірних територіях.

Сполучені Штати зініціювали відновлення мирних переговорів між Ізраїлем та палестинцями. Підписання мирної угоди стало пріоритетом політики державного секретаря США Джона Керрі. Після зустрічі у Вашингтоні cторони цього тижня відновлять переговори на місці.

Речниця Державного департаменту США Джен Сакі зазначила, що переговори між ізраїльтянами та палестинцями поновляться чотирнадцятого серпня, після чого відбудеться зустріч у Єрихоні.

Водночас одна з головних умов палестинців, припинення будівництва ізраїльських поселень на їх територіях, не виконується. Минулого тижня міністр житлобудівництва Ізраїлю оголосив про намір побудувати 1 200 нових помешкань на спірних територіях. Держдепартамент США заявляє, що не визнає законним продовження ізраїльтянами забудови та виступає проти узаконення встановлення огорож навколо поселень. Ізраїльська правозахисна група «Мир зараз» також виступає проти урядового плану, заявив її речник Ліор Амічай:

«Уряд Ізраїлю за допомогою військових просуває ідею розбудови понад тисячі помешкань на Західному березі ріки Йордан. По-перше, ми повинні зупинити їх. По-друге, виникає велике запитання, якими є справжні наміри Ізраїлю у цих переговорах».

Речник прем’єр-міністра Ізраїлю Нетаньягу Марк Реджев каже, що заяви міністра про продовження розбудов не стануть на заваді переговорам:

«Ми будуємо лише в Єрусалимі і великими кварталами. Кожна мирна пропозиція, яку ми мали за останні п'ятнадцять років, залишала ці райони за Ізраїлем. Тому я не бачу, як цей крок може стати перешкодою для цих переговорів».

Крім того, поселенець Равід Шарон поділяє погляд ядеякик мешканців, які вважають, що продовження будівництва дає Ізраїлю додаткову козирну карту на переговорах з палестинцями:

«Ми певні, якщо вже і домовлятись з палестинцями, то краще це робити з цієї позиції, коли ми на цій території і продовжуємо розбудову».
Уряд Ізраїлю просуває ідею розбудови понад тисячі помешкань на Західному березі...ми повинні зупинити їх...виникає велике запитання, якими є справжні наміри Ізраїлю у цих переговорах
Ліор Амічай. ізраїлький правозахисник

Разом з тим, багато експертів саме поселення називають головною перешкодою на шляху до тривалого миру між сторонами, адже вони ускладнюють визначення кордонів майбутньої держави Палестина. Разом з тим, деякі більш радикально налаштовані палестинські лідери взагалі відмовляються від переговорів. Так, лідер Гамасу, Ісмаїл Ганія каже, що палестинці ізраїльтянам просто не довіряють:

«Ми закликаємо до припинення переговорів, які тривають вже 20 років та приносять лише загибель наших людей, збільшення житлових територій для нашого ворога, подальшу іудаїзацію Єрусалиму, арешти палестинців та зведення між нами стіни».

Палестинський президент Махмуд Аббас дивиться на ситуацію з більшим оптимізмом. У своєму останньому зверненні до народу він привітав мусульман зі святом закінчення Рамадану:

«Вітаю вас з Ураза-Байрам. Сподіваюсь, що цей рік буде благословенним для палестинського народу, і мрія нашого народу про свободу та незалежність здійсниться».

Ізраїльські поселення на палестинських територіях та статус міста Єрусалим – лише два зі цілої низки гострих питань, які сторони повинні розв’язати перед тим, як визначити, як народи двох незалежних країн зможуть жити поряд один з одним у тривалому мирі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG