Спеціальні потреби

Створення держави Палестина примирило би США з арабським світом - коментар


Керрі перезапускає мирний процес
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Керрі перезапускає мирний процес

Державний секретар США Джон Керрі повернувся на Близький Схід, намагаючись посадити ізраїльтян та палестинців за стіл переговорів. Переговори щодо досягнення миру за умов співіснування двох суверенних держав були припинені в 2010-му році, коли з них вийшли палестинці через те, що Ізраїль продовжував будівництво нових поселень на окупованих територіях.

Керрі вже був на Близькому Сході минулого місяця, де відбулися успішні переговори. Тепер, сподівається він, реальний прогрес може бути досягнутий вже у близькому майбутньому. Прорив в миротворчому процесі стався завдяки злагодженим діям так званого Близькосхідного квартету – США, ООН, ЄС та Росії. Їхні зусилля базувалися на мирній ініціативі, запропонованої Лігою арабських держав, яка включає обмін земельними ділянками з тим, щоб Ізраїль міг залишити деякі свої поселення на Західному березі.

«Я вважаю, що роль міжнародної громади в контексті Близькосхідного мирного процесу є дуже важливою. Я дуже сподіваюся, що прямі переговори між двома сторонами відновляться, але міжнародна атмосфера та підтримка світу для нас є дуже важливими», - сказала Міністр юстиції Ізраїлю Ципі Лівні під час переговорів.

Президент США Барака Обама підтримує досягнення миру на основі створення повноцінної держави Палестина.

«Президент під час свого другого терміну є більш сміливим, тому що він думає про свій спадок. Тепер до нього приєднався Джон Керрі, який є дуже вдумливою людиною, він враховує багато чинників та розуміє значення досягнення мирного рішення між палестинцями та ізраїльтянами», - вважає Акбар Ахмед, експерт Американського університету.

Ахмед вірить, що прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу розуміє, що на кону:
Цей хронічний конфлікт, який ніхто не міг розв’язати, прямим чином впливає на американські інтереси. І ми є частиною проблеми з точки зору арабів.
Денієль Курцер, колишній посол США

«Ізраїльтяни мусять дивитися на ситуацію в цілому, у далекостроковій перспективі. І в такій перспективі в їхніх національних інтересах - мир та безпека в цьому регіоні».

І ці останні зусилля в досягненні миру відбуваються саме тоді, коли ситуація на Близькому Сході в цілому лише ускладнюється.

«Цей хронічний конфлікт, який ніхто не міг розв’язати, прямим чином впливає на американські інтереси. І ми є частиною проблеми з точки зору арабів», - пояснює колишній посол США Денієль Курцер.

Якщо Керрі вдасться посприяти відновленню переговорів між ізраїльтянами та палестинцями, це може допомогти США і в досягненні інших зовнішньополітичних цілей, говорить Курцер:

«Я думаю, що це трохи знизить гнів на адресу США в арабському світі. І це дасть нам більше можливостей діяти стосовно інших важливих питань – в Єгипті та Сирії».

У середу Керрі зустрічається з йорданським міністром закордонних справ та з представниками Ліги арабських держав для переговорів щодо останніх зусиль в близькосхідному мирному процесі та війни в Сирії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG