Спеціальні потреби

Ізраїльтяни і палестинці погодились продовжити переговори


Лідери ізраїльтян і палестинців започаткували у Вашингтоні перші прямі переговори щодо миру на Близькому Сході за майже два останні роки. Ізраїльський прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу і палестинський президент Махмуд Аббас погодились мати другий раунд розмов десь у середині вересня.

Посланник США на Близькому Сході Джордж Мітчелл сказав, що це були продуктивні переговори і що обидва лідери повинні знову зустрітись 14 і 15 вересня для продовження їх в регіоні Близького Сходу.

Мітчелл визнав, що попереду ще «багато труднощів» і додав, що обидва лідери погодились співпрацювати задля витворення атмосфери взаємодовіри.

Переговори у Вашингтоні розпочала вступним словом державний секретар США Гілларі Клінтон.

Відтак прем’єр-міністр Нетаньягу у своєму виступі зазначив, що задля встановлення тривалого миру між Ізраїлем і палестинцями обом сторонам доведеться піти на «болісні поступки». Ізраїльтяни, сказав він, вимагають від палестинців запевнень щодо гарантування безпеки і визнання права Ізраїлю на існування.

Палестинський президент Аббас натомість заявив, що палестинці хочуть «справедливого миру». Він закликав Ізраїль припинити всю діяльність пов’язану з будівництвом поселень і зняти блокаду з Сектору Газа.

Держсекретар США Клінтон визнала, що рішення про відбуття безпосередньої зустрічі було для лідерів ізраїльського та палестинського народів не легким. Вона додала, що вирішення надзвичайно важливих для обох сторін питань щодо території, безпеки і біженців аж ніяк не може чекати і відтягування переговорів аж ніяк не облегшує ситуацію.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG