Спеціальні потреби

Актуально

Ізраїльські сили перехоплюють флотилію з допомогою сектору Газа – реакція у світі

Ізраїльські військово-морські сили здійснили атаку на шість суден з пропалестинськими активістами, які здійснювали місію допомоги населенню сектора Газа. Ізраїльські командос убили щонайменше 10 пасажирів суден.

Ізраїльські сили перехопили флотилію протягом ночі, висалилися на судна з вертольотів і відкрили вогонь по щонайменше одному судні. Активісти кажуть, що поранення отримало щонайменше 30 людей.

Командування ізраїльських сил заявило,що командос відкрили вогонь після того, як активісти заатакували солдатів ножами, камінням, металевими трубами і почали стріляти зі зброї. Сутичка поширилась після того, як демонстранти захопили зброю від одного із солдатів. Кілька солдатів також отримали поранення.

Заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Денні Аялон звинуватив організаторів флотилії у «насильницьких» намірах. Однак організатори Руху за вільну Газу кажуть, що вони лише намагалися звернути увагу на трирічну блокаду сектора Газа.

Палестинський президент Махмуд Аббас осудив ізраїльську операцію, називаючи її «масовим убивством». Міністерство закордонних справ Туреччини назвало рейд неприйнятним і попередило Ізраїль, що йому загрожуватимуть наслідки.

Лідери усього світу також висловили обурення з приводу смертельного в наслідках перехоплення флотилії допомоги, яка прямувала до сектора Газа.

Високопоставлена представниця ООН з питань прав людини заявила, що вона приголомшена з приводу насильства проти пропалестинської місії, тоді як Європейський Союз закликав Ізраїль до проведення вичерпного слідства. Представниця з питань закордонної політики Кетрін Аштон також висунула вимогу «негайного» і «безумовного» відкриття доступу до сектора Газа, який заблокований Ізраїлем від 2007 року.

Голова Ліги арабських держав Амр Мусса осудив ізраїльську операцію проти пропалестинсикх активістів як «злочин» і закликав до екстрених нарад її 22 країн-членів. А президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад – багаторічний критик Ізраїлю – охарактеризував ізраїльський рейд як «нелюдський».

У Туреччині сотні демонстрантів протестували в Стамбулі, вигукуючи гасла з осудом Ізраїлю. В столиці Туреччини Анкарі демонстранти атакували ізраїльське консульство, але доступ заблокувала поліція. Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що рейд, можливо, спричинив наслідки у відносинах з Ізраїлем, яких не можна буде виправити. Саме турецьке судно очолювало флотилію суден з допомогою населенню сектора Газа.

Всі новини дня

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Чому в інтересах США продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні — пояснює лідер республіканців. Відео

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл пояснив, чому в інтересах Сполучених Штатів продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG