Спеціальні потреби

Ізраїльський суд відкинув позов щодо смерті пропалестинської активістки


Ізраїльський суд відхилив позов, який проти збройних сил країни подала родина американської активістки, що загинула під ізраїльським бульдозером під час протестів на підтримку палестинців у секторі Газа у 2003 році.

Родина Рейчел Коррі звинуватила Ізраїль у навмисному і безпідставному вбивстві 23-річної дочки, подаючи цивільну справу в північноізраїльському місті Хайфа. Раніше слідство, проведене ізраїльськими збройними силами, звільнило армію від будь-якої відповідальності.

У своєму рішенні суддя Одед Гершон назвав смерть Коррі «прикрим випадком», але сказав, що держава не несе відповідальності, тому що інцидент стався, за його словами, під час воєнної ситуації.

Він сказав, що Коррі прибула до сектора Газа, хоча знала, що це воєнна зона, де щодня відбувалися перестрілки. Він також посилався на повідомлення уряду США, в якому закликалося не відвідувати сектора Газа.

Суддя Гершон зробив висновок, що ізраїльські збройні сили провели відповідне слідство і відмовив родині у символічному відшкодуванні одного долара і судових витрат.

Оператор бульдозера заявив, що він не бачив Коррі – пропалестинської активістки, яка виступала проти нишення палестинських будинків ізраїльськими збройними силами.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG