Спеціальні потреби

Шиїтські угруповання готуються до можливої операції проти «Ісламської держави»


Цивільні іракці втікають від наступу екстремістів «Ісламської держави»
Цивільні іракці втікають від наступу екстремістів «Ісламської держави»

У районі іракського міста Рамаді зосередились шиїтські воєнізовані угруповання перед можливою операцією в намаганні відбити адміністративний центр провінції Анбар, захоплений недавно угрупованням «Ісламська держава».

Операція, планована разом з іракськими урядовими військами, нагадуватиме наступ напіввійськових сил, які минулого місяця брали участь у звільненні від екстремістів міста Тикрит. Ці зусилля стримали просування сил «Ісламської держави» на Багдад з північного напрямку. Тепер вони зосереджуються на тому, щоб запобіти наступу на столицю із заходу.

Міністерство оборони Іраку оприлюднило у вівторок відеозапис, на якому показано звільнення 28 солдатів, яких бойовиики «Ісламської держави» взяли в полон, займаючи Рамаді після кількаденних боїв. Іракські війська залишили позиції, після чого прем’єр-міністр Гайдер аль-Абаді закликав на допомогу воєнізовані угруповання.

У понеділок Білий дім заявив, що президента Обаму регулярно інформують про ситуацію в регіоні. Ерик Шульц також підтвердив американську підтримку іракцям, які борються за відновлення контролю над містом. Він заявив, що від неділі коаліційні сили проведели вісім повітряних ударів. Це частина хвилі 32 повітряних ударів, які проведено протягом трьох останніх тижнів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG