Спеціальні потреби

Єгипет хоче згоди ООН для втручання у Лівію


Президент Єгипту серед військових
Президент Єгипту серед військових

Президент Єгипту Абдель Фаттах ель-Сіссі заявив у вівторок, що Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй повинна прийняти резолюцію із закликом до міжнародного військового втручання в справи Лівії.

Він зробив такий заклик в інтерв’ю французькому Радіо Європа 1 через день після того, як його сили здійснили повітряні удари проти екстремістів «Ісламської держави» у східнолівійському місті Дарна. Бомбардування було відплатою за за обезголовлення екстремістами 21 єгипетського християнина копта.

«Немає іншого виходу, беручи до уваги згоду лівійського народу і уряду і те, що вони закликають нас вдатися до дій», – сказав він.

Обезголовлення єгипетських християн був останнім прикладом хаосу, який панує у Лівії, де паралельні уряди і воюючі угруповання борються за контроль уже чотири роки після смерті колишнього лідера Муамара Кадаффі.

Організація Об’єднаних Націй авторизувала повітряні удари в Лівії під час наступу повстанців для усунення Кадаффі, дозволяючи НАТО провести атаки проти лівійських сил на підставі мандадту для захисту цивільного населення.

Лівійські повітряні сили, підтримані міжнародно визнаним урядом, приєднався до Єгипту щодо ударів, в результаті яких загинули десятки екстремістів і кілька цивільних, згідно з представниками збройних сил.

Суперницький парламент, базований у Триполі, який має підтримку деяких ісламістські угруповання, осудив повітряні удари як порушення міжнародного права та суверенітету Лівії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG