Спеціальні потреби

«Ісламська держава» захопила античні руїни Пальміри


Вид на античну Пальміру
Вид на античну Пальміру

Угруповання «Ісламська держава» встановило контроль над руїнами римської доби в центральному районі Сирії, відомими як Пальміра. Це сталося всього через кілька годин після того, як екстремісти зайняли район від сирійських урядових військ.

Згідно з правозахисною організацією Syrian Observatory for Human Rights, ісламські екстремісти захопити місце Світової спадщини, якому понад дві тисячі років, у середу ввечері.

Поки що немає повідомлень про пошкодження руїн. Але угруповання Ісламська держава нищила численні античні місця, захоплюючі нові території, які осуджували як поганські та неісламські.

Директор сирійського агентства старожитностей Маамун Абдулкарім заявив, що перед наступом екстремістських сил з місця усунуто сотні скульптур. Проте інші артефакти були надто великими, щоб їх перевести у безпечне місце.

«Атака “Ісламської держави” на Пальміру є відплатним ударом по сирійському суспільстві та цивілізації», сказав Абдулкарім інформаційному агентству SANA. Він також осудив міжнародну громадськість за те, що вона не змогла захистити це місце.

Як повідомила організація Syrian Observatory for Human Rights, екстремістські сили витіснили майже всі сирійські урядові війська з історичного місця в пустелі до середи ввечері після тижневої облоги і важких боїв у північному районі міста.

Представниця Державного департаменту Марі Гарф заявила в середу, що американські офіційні особи надіються, що історична Пальміра не буде пошкоджена. Проте вона додала, що невідомо, що можна ще зробити в нинішній ситуації.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG