Спеціальні потреби

Одностатеві шлюби в Ірландії вже легальні


Ірландці очікують на результати референдуму про одностатеві шлюби, травень 2015

В Ірландії став чинним закон про одностатеві шлюби. Це сталося після шести місяців з часу проведення референдуму, в результаті якого ця традиційно католицька країна стала першою у світі, в якій пропозиція про одностатеві шлюби була схвалена на всенародному референдумі.

Президентське бюро повідомило в четвер про підписання законопроекту, який відкриває шлях для одностатевих одружень.

Президент Ірландії Майкл Гіґґінс перебуває з візитом у Сполучених Штатах, тому законопроект був підписаний іншими високопоставленими уповноваженими особами.

Президентське бюро було останнім етапом у цих заходах після проведеного у травні референдуму, на якому 62% виборців схвалили зміну до конституції, яка тепер дозволяє одностатеві шлюби.

Референдум проведено черед два десятиліття після того, як в Ірландії декриміналізовано гомосексуалізм.

Підтримку пропозиції про одностатеві шлюби досягнуто частково після того, як тисячі молодих ірландських виборців повернетися на батьківщину з-за кордону, щоб взяти участь у референдумі. Понад 60% громадян з правом голосу взяли участь у волевиявленні. Це була найбільша участь виборців у голосуванні в Ірландії за понад два тисячоліття.

Одностатеві шлюби законні у понад 10 європейських країнах. Їх також легалізовано у США, Аргентині, Бразилії, Канаді, Новій Зеландії, Південно-Африканській Республіці та Уругваї.

Дивіться також: Посол США прямо сказав, хто в Україні реально бореться з корупцією

Посол США прямо сказав, хто в Україні реально бореться з корупцією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

XS
SM
MD
LG