Спеціальні потреби

Віце-президент Іраку назвав винесений йому смертний вирок шахрайством


Віце-президент Іраку Тарік аль-Гашемі, який перебуває в Туреччині на вигнанні, осудив винесений йому смертний вирок як політично мотивований. Він також заявив, що не повернеться на батьківщину, як це від нього вимагають.

Тарік аль-Гашемі, суніт, назвав судовий процес незаконним і звинуватив прем’єр-міністра Нурі аль-Малікі у влаштуванні його як частини політичної помсти.

Віце-президент утік до Туреччини після того, як у грудні минулого року очолений шиїтами уряд висунув проти нього звинувачення у тероризмі. Це сталося наступного дня після того, як американські війська залишили країну. Він міг би домогтися поновного судового процесу за умови повернення до Багдада, але аль-Гашемі відмовився це зробити, кажучи, що він не матиме справедливого судового слухання.

Сунітьські лідери, які підтримують Таріка аль-Гашемі, звинувачують уряд аль-Малікі в намаганні відсунути їх від співучасті в уряді, що мало запобігти міжконфесійногому насильству, яке продовжується в Іраку.

Іракський суд визнав винними Таріка аль-Гашемі та його зятя у змові з метою вбивства шиїтського службовцс сил безпеки і юриста. Віце-президент заперечив звинувачення в тому, що він протягом шестирічного періоду керував напіввійськовими загонами смерті, діяльність яких була скерована проти політичних противників, службовців органів безпеки і шиїтських паломників.
XS
SM
MD
LG