Спеціальні потреби

Діалогу між Іраном та США не буде – Хаменеї


Аятола Алі Хаменеї
Аятола Алі Хаменеї

За словами духовного лідера країни аятоли Алі Каменеї, Тегеран не збирається співпрацювати з США у питаннях міжнародної політики, а ядерні переговори були винятком.

Духовний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що будь-які майбутні переговори зі США стосуватимуться виключно питань ядерної угоди, укладеної між «шісткою» міжнародних посередників та Тегераном.

У заяві, розміщеній на його сайті у середу, Хаменеї зазначив, що Тегеран дав згоду на переговори із Сполученими Штатами тільки у ядерних питаннях. Ці переговори були винятком. У всіх інших справах діалогу зі США не буде, зазначив Хаменеї.

За словами аятоли, переговори в інших питаннях лише дадуть США можливість «вплинути на Іран і накинути на нього свою волю».

Ядерна угода, досягнута у липні між Іраном та шістьма міжнародними посередниками на чолі зі США, розцінювалася як можливий каталізатор поліпшення відносин між Іраном та Вашингтоном і його союзниками.

Тим часом у вівторок демократи у Сенаті США здобули перемогу у своїх спробах заручитися підтримкою угоди у Конгресі, коли ще три сенатори виступили за її імплементацію.

Досі щонайменше 42 сенатори виступили на підтримку угоди. Це достатня кількість, щоб запобігти ухваленню в Сенаті резолюції з осудом угоди. Президент Обама вже заявив, що накладе вето на будь-яку таку резолюцію.

У Палаті представників республіканці користуються великою перевагою над Демократичною партією. Як гадається, нижня палата Конгресу ухвалить резолюцію з осудом угоди, проте без підтримки з боку Сенату, така резолюція буде виключно символічним жестом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG