Спеціальні потреби

Сенатор-демократ Бен Кардін не підтримає угоду з Іраном


Cенатор Бен Кардін
Cенатор Бен Кардін

Відомий сенатор-демократ Бен Кардін виступив проти міжнародної угоди про обмеження ядерної програми Ірану.

Кардін – високопоставлений демократ у сенатському Комітеті з міжнародних відносин і вважається одним з найвпливовіших сенаторів, здатних визначити, як голосуватимуть інші.

У своїй статті у Washington Post Кардін заявив, що після тривалих роздумів він дійшов висновку, що Спільний комплексний план дій, погоджений з Іраном, легітимізує іранську ядерну програму. За його словами, через 10–15 років Іран отримає можливість виробляти достатньо ядерного палива для того, щоб за короткий час виготовити атомну зброю. Він також заявив, що, на його думку, конгресмени мають голосувати, ґрунтуючись на своїх переконаннях, а не на вірності своій партії.

Рішення Кардіна розглядається як крок назад для адміністрації Обами, яка намагається заручитися підтримкою 41 демократа, що необхідно для запобігання блокування угоди в Сенаті. Однак у п'ятницю президента також чекала і радісна новина: сенатор-демократ від штату Колорадо Майкл Беннет заявив, що підтримає угоду. Наразі 38 сенаторів-демократів підтримують угоду, а троє виступають проти. Серед республіканців у Палаті представників і Сенаті угоду не підтримує майже ніхто.

Обидві палати повинні проголосувати щодо угоди з Іраном до 17 вересня. Лідер більшості в Палаті представників Кевін Маккарті заявив, що палата планує проголосувати щодо законопроекту про відхилення угоди до 11 вересня. Цей захід майже напевно отримає схвалення Палати представників, де республіканці мають велику перевагу.

Якщо в одній з палат Конгресу угоду буде відхилено, президент Обама пообіцяв накласти вето на рішення законодавців, і зараз у нього вже є достатньо прихильників серед демократів, щоб вето підтримали і в Палаті представників, і в Сенаті.

Республіканці, які виступають проти угоди, наполягають, що вона зробить світ менш безпечним, надавши іранській владі широкі фінансові можливості та зміцнивши її міжнародний імідж.

Сенатор-республіканець Тед Крус, який балотується в президенти на виборах 2016 року, запросив іншого кандидата-республіканця Дональда Трампа виступити разом з ним в Капітолії в наступну середу, щоб спробувати переконати конгресменів голосувати проти угоди.

XS
SM
MD
LG