Спеціальні потреби

Наступного тижня набере сили тимчасова угода про ядерну програму Ірану


Іранська атомна електростанція Арак
Іранська атомна електростанція Арак
Угода в справі обмеження ядерної програми Ірану в обмін на пом’якшення санкцій стане чинною 20 січня.

Представники обох сторін підтвердили цю дату в неділю після того, як експерти провели кілька тижнів на обговоренні того, як запровадити в життя шестимісячну угоду, щодо якої вони погодились у листопаді минулого року.

Іран обмежить свою програму збагачення урану до п’яти відсотків і зменшить запаси вже збагаченого урану та надасть інспекторам МАГАТЕ доступ до своїх ядерних об’єктів.

В заміну на це Сполучені Штати і Європейський Союз пом’якшать санкції, які завдали чималого удару іранській економіці.

Іран і шість впливових країн світу (США, Великобританія, Китай, Франція, Росія і Німеччина) використають шестимісячний термін для продовження переговорів про довготривалу угоду, щоб усунути побоювання, що Іран намагається виготовити ядерну зброю.

Державний секретар США Джон Керрі заявив, що досягнення всеохопної угоди буде важким, але що переговори є найкращим способом врегулювання питання «мирним шляхом і на довгий період часу».

Президент Барак Обама заявив, що Сполучені Штати та інші країни пом’якшать економічні санкції проти Ірану, якщо Тегеран виконуватиме взяті на себе зобов’язання.

Водночас він сказав, що накладе ембарго на будь-які нові санкції, які може прийняти Конгрес, під час переговорів про довготермінову угоду з Іраном, але що США будуть готовими збільшити санкції, якщо Іран не дотримуватиметься умов угоди.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG