Спеціальні потреби

Експерти МАГАТЕ ведуть переговори в Ірані на тему його ядерної програми


В Ірані перебувають інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії для нового раунду переговорів з метою досягнення угоди щодо перевірки іранської ядерної програми. Зустріч у середу відбулася після неуспішної спроби минулого місяця отримати доступ до до іранських ядерних об’єктів.

У вівторок Іран збільшив перспективи надання інспекторам дозволу відвідати військову базу Парчин, яка, на думку західних країн, пов’язана з програмою розвитку ядерної зброї. Іран натомість твердить, що це звичайна військова база та що його ядерна програма виключно мирного призначення.

У багатьох резолюціях, що їх схвалила Рада Безпеки ООН, висунуто вимогу, щоб Іран припинив діяльність, пов’язану із збагаченням урану, і дав інспекторам ООН доступ до своїх ядерних об’єктів.

Також у середу Міжнародне агентство з атомної енергії, яке є установою ООН, повідомило, що, за приблизними підрахунками, Іран втратив торік 40 мільярдів доларів з приводу санкцій, накладених США і Європейським Союзом, на експорт іранської нафти. Санкції мають на меті чинити тиск на ядерну діяльність Ірану.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG