Спеціальні потреби

Іран заявляє про бажання вести ядерні переговори


Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі
Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі

На тлі дипломатичного напруження навколо ядерної програми Ірану, керівництво країни знову заявило про те, що воно готове до переговорів з МАГАТЕ.

«Ми налаштовані оптимістично, – заявив міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі, – з приводу того, що зустрічі між керівництвом ООН та іранською стороною просунуться в правильному напрямку».

Коментар Салегі пролунав після того, як МАГАТЕ заявило про те, що існує «значна відмінність» і «велике занепокоєння» щодо ядерної програми Ірану та можливого виготовлення ним ядерної зброї.

Інспектори ООН заявили, що їх візит в Тегеран, спрямований на отримання більшого доступу на ядерні об`єкти та до безпосередніх зустрічей з вченими-ядерниками, закінчився невдачею.

Іран, який наголошує на тому, що розвиває виключно мирний атом, заявляє про свою готовність до переговорів, але висуває все нові й нові умови їх проведення.

Ізраїль і західні країни звинувачують Іран у створенні ядерної зброї під прикриттям мирної програми, що Тегеран відкидає.

Під час промови на конференції ООН в Женеві Салехі звинуватив Захід у подвійних стандартах підтримки Ізраїлю, який вважається єдиною ядерною державою на Близькому Сході, хоча він ніколи не визнав наявності в себе ядерного арсеналу. Салехі запропонував знищити усю ядерну зброю в світі та завірив, що Іран не шукає конфлікту та конфронтації.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG