Спеціальні потреби

Глава МАГАТЕ домовляється з Іраном про інспекцію його ядерних об’єктів


Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії ООН, Юкія Амано, який веде переговори у Тегерані, намагається домовитися з іранськими високопосадовцями про перевірку його ядерних об'єктів. Міжнародні експерти підозрюють, що Іран використовує ці об’єкти для розвитку прихованої ядерної програми.

Глава МАГАТЕ зустрівся з керівником організації атомної енергії Ірану в понеділок. У рамках свого одноденного візиту представник ООН також має намір зустрітися з першими іранським парламентарем з ядерних питань та міністром закордонних справ.

Це перша поїздка Амано до Ірану після вступу на посаду генерального диреткора МАГАТЕ у 2009-му році. Перед від'їздом з Відня, він висловив сподівання, що йому вдасться продовжити «значний прогрес», який було зроблено під час переговорів у австрійській столиці минулого тижня.

Раніше Іран відкидав багаторазові запити МАГАТЕ про перевірку його військово-промислового комплексу. Тегеран заявляє, що на цьому комплексі розробляють звичайну зброю, а ядерна програма країни носить мирний характер.

Деякі дипломати стверджують, що Іран може запропонувати деякі поступки Амано, щоб зміцнити свої позиції на окремих ядерних переговорах, які відбудуться у середу в Багдаді із шістьма світовими державами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG