Спеціальні потреби

Gallup: Росія лідирує в інформаційній війні


Вашингтон – Анексія Криму в 2014 році і подальше надання підтримки проросійським сепаратистам в східній частині України супроводжувалися в Росії масштабною інформаційною кампанією на підтримку цих дій.

Ця кампанія була націлена не тільки на внутрішню аудиторію, а й на мешканців сусідніх країн, де присутні російські ЗМІ і де з радянських часів проживає значна кількість російськомовного населення.

У четвер група експертів провела у Вашингтоні конференцію, щоб оцінити, чи вигриває Росія в боротьбі за вплив в сусідніх країнах. Один з експертів, який представляє провідний соціологічний центр, переконаний, що це безумовно так.

Конференція під назвою «Оцінюючи російський вплив на периферії: чи дійсно Росія вигриває в інформаційній війні?» була організована Радою керуючих з питань мовлення – незалежним відомством уряду США, яке відповідає за всі державні громадські міжнародні ЗМІ, в тому числі «Голос Америки» і «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода», а також міжнародною компанією Gallup, яка займається проведенням соціологічних досліджень і управлінським консультуванням.

За словами організаторів, презентації на конференції були основані на «останніх даних із споживання ЗМІ і оціночних дослідженнях з Естонії, Латвії, Литви та Молдови», а також на результатах всесвітнього опитування Gallup за 2014 рік із 12 країн, які колись входили до складу СРСР.

Всесвітнє опитування Gallup показало, що «переважна більшість» жителів 12 колишніх радянських республік уважно стежили за новинами і ситуацією в Україні і в Криму після конфлікту 2014 року, причому більше людей вважають російські ЗМІ надійнішим джерелом інформації, ніж західні. Більшість респондентів у Росії, Киргизстані, Казахстані, Таджикистані, Білорусі, Вірменії й Узбекистані назвали російські ЗМІ «надійним» джерелом інформації про ситуацію в Україні і Криму.

Дослідники Gallup також з’ясували, що більшість людей у колишніх радянських республіках підтримують приєднання Криму до Росії, а респонденти, які звертаються не тільки до російських, але і до західних ЗМІ, навіть більш схильні підтримувати приєднання Криму, ніж ті, хто стежить тільки за російськими ЗМІ.

Як заявила на конференції директор з дослідження глобальної міграції та регіональний директор Світового опитування Gallup щодо 29 східноєвропейських держав і колишніх радянських республік Нелі Єсипова, учасники опитування 2014 року через 12 колишніх радянських республік, які проживають в міських районах і мають вищий рівень освіти, більше схильні підтримувати російську політику щодо Криму.

«Якщо Захід хоче брати участь у формуванні громадської думки в цьому регіоні, йому дійсно потрібно внести деякі зміни в свою комунікаційну стратегію, – сказала Єсипова. – І ці зміни повинні стосуватися не тільки контенту, але і тону подачі інформації. Унікальність цього регіону в тому, що люди мають дуже сильні зв’язки з Росією, а російські ЗМІ знають свою аудиторію і вміють до неї апелювати».

Єсипова резюмує: «У цьому раунді інформаційної війни російські ЗМІ виграли».

Інший учасник конференції, заступник директора Бюро з міжнародного мовлення BBG Джеффрі Трімбл заявив, що Захід повинен підготувати відповідь на зростання медійного потенціалу авторитарних режимів і терористичних організацій.

«У XXI столітті ми спостерігаємо нову інтенсивність і розмах медійного маніпулювання, психологічного впливу і дезінформації, – зазначає він. – У зв’язку з тим, що авторитарні режими все більше вміло використовують ЗМІ, а інформаційна війна з Росією, Китаєм і ІДІЛ активізується, перед нами постають нові виклики – від технічних питань про можливості соціальних мереж до глибоко філософських проблем, пов’язаних з природою правди і реальності».

Дивіться також: Без подолання корупції, Україна буде втрачати гроші на аграрному ринку - бізнесмен

Без подолання корупції, Україна буде втрачати гроші на аграрному ринку - бізнесмен. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG