Спеціальні потреби

Українській демократії заважають сепаратисти та Росія - віце-президент Freedom House


Ось чому Україну назвали "частково вільною" у Freedom House. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Ось чому Україну назвали "частково вільною" у Freedom House. Відео

Правозахисники організації вказують на утиски демократії в Європі та США. Росія, за їх оцінками, сягнула «дна» несвободи за увесь час від розпаду СРСР

Україна зберігає за собою статус країни, яку можна вважати лише «частково вільною». Такі висновки оприлюднила у своєму щорічному звіті «Свобода в Світі 2016» американська правозахисна організація «Дім Свободи». Цього разу до показників України у звіті не був включений Крим. Його експерти «Дому Свободи» розглядають окремо – як спірну територію, так само, як Абхазію, Південну Осетію та Нагірний Карабах. Про це в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» повідомив старший віце-президент «Дому Свободи» – Арч Паддінгтон.

«Україна не демонструє гарні показники у звітах про свободу протягом останніх кількох років, – підкреслює він. – Після того, як «помаранчевий» уряд поступився місцем Януковичу, українські показники погіршилися. Нині ми відчуваємо деякі покращення, але ваша країна все ж таки може показати й набагато кращі результати».

За його словами, українській владі й громадянському суспільству доведеться витрачати надзвичайно багато сил на підтримку демократії в Україні доти, доки на Сході України будуть залишатися сепаратисти, а Росія буде зберігати бажання утримувати заморожений конфлікт на Донбасі.

Свобода в Світі 2016» також констатує: ситуація зі свободою в Росії є найгіршою з часу розпаду Радянського Союзу

Серед негативних тенденцій, які можуть стати на заваді впровадженню демократичних цінностей в Україні Арч Паддінгтон також називає їх занепад у самій Європі та США.

Він вказує на ріс націоналістичних настроїв у американській президентській кампанії, анти іммігрантську риторику, що виника як у США, так і в самій Європі, а також небажання чи не вміння ЄС брати на себе лідерську позицію в критичних ситуаціях, котрі виникали минулого року, наприклад, у час коли Греція опинилася на межі банкрутства.

Старший віце-президент «Дому Свободи», Арч Паддінгтон.
Старший віце-президент «Дому Свободи», Арч Паддінгтон.

«Ми також стурбовані спадом демократії в Центральній Європі, – зауважує Паддінгтон. – До слова, в Угорщині прем’єр-міністр Віктор Орбан, почав рухатися геть від європейських цінностей. А тепер його дії намагаються дублювати також сусідні Польща та Словаччина. І ось уже ми маємо маємо дві або й три країни, які кажуть, що віддають перевагу неліберальній політиці, які критикують Європейський Союз, і – навіть роблять кроки, які можуть зруйнувати їх демократичні інститути: свободу преси, верховенство закону й незалежність суддів».

Це позначилося й утисках Кремля на ЗМІ та незалежні громадські організації, й тотальній пропаганді й оббріхуванні Росією власного народу

Як загрози для майбутнього ЄС та інтеграції в нього України експерт також вказує на зростання сили націоналістичної партії «Національний фронт» Марін Ле Пен у Франції, нідерландської право радикальної партії Герта Вілдерса, Партії незалежності Сполученого Королівства у Великобританії та симпатії окремих європейських лідерів до політики Путіна.

«Свобода в Світі 2016» також констатує: ситуація зі свободою в Росії є найгіршою з часу розпаду Радянського Союзу. Це позначилося й утисках Кремля на ЗМІ та незалежні громадські організації, й тотальній пропаганді й оббріхуванні Росією власного народу, й на утриманні політичних в’язнів у Росії.

Арч Паддінгтон каже тепер черга ЄС задуматися: якою може бути його найбільш адекватна дія на те, що коїться.

«Європейський Союз має подивитися на середовище, в якому він зараз живе, на проблеми, що ЄС має на своїх кордонах, починаючи з України й Росії, й закінчуючи тим, що коїться на Близькому Сході й задуматися над власним ставленням до застосування військової сили. (…) Вони мають також зрозуміти, що повинні бути готовими до військових дій у майбутньому», – резюмує він.

Дивіться також: Покарати вбивць Нємцова можна за допомогою ПАРЄ - донька політика

Покарати вбивць Нємцова можна за допомогою ПАРЄ - донька політика. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

XS
SM
MD
LG