Спеціальні потреби

Як діти сприймають навколишній світ?


Американські вчені розробили унікальний метод вивчення процесу візуального сприйняття навколишнього світу малюками. Хоча технологія існувала давно, лише тепер її вдалося зменшити до розміру, який дозволяє проводити експерименти з дітьми. Дослідження відкривають нову сторінку розуміння немовлят та ламають усталені погляди на поведінку дитини.

Отже, як виглядає світ в очах малюків? Що насамперед привертає їхню увагу і чому? Науковці Нью-Йоркського університету під керівництвом професора психології та неврології Керен Ейдолф, здається, знайшли спосіб про це дізнатися. Вона говорить:

«…Як це не дивно, але після довгих років досліджень науковці майже нічого не знають про те, чому і куди дивляться люди у повсякденному житті».

Щоб дізнатися, куди саме дивляться малюки, учені вдягли маленькій учасниці експерименту спеціальний апарат, оснащений двома відеокамерами. Перша – знімає картинку, що відкривається перед дитиною, інша – відстежує рух зіниці ока. Відтак комп’ютер аналізує інформацію і визначає, куди саме дивиться немовля.

Джейсон Бебкок – засновник компанії «Позитивна наука», що розробила цей пристрій. Інженери спеціально зробили цю модель компактною і легкою – лише трохи більше 45 грамів. Бебкок каже:

«…Як ви бачите з мобільними телефонами та іншою технікою, ми навчилися поєднувати технології, як ніколи раніше».

Частиною експерименту було простежити за очима дитини, коли її рухи не обмежували і не скеровували у певному напрямку. Отримана інформація стала для вчених повною несподіванкою, каже докторант-дослідник Джон Франчак:

«Ми очікували, що дослідження підтвердить те, що діти постійно дивляться на своїх матерів, оскільки це є частиною їх соціального пізнання».

Однак у кімнаті, де було повно іграшок та інших розваг, малюки дивилися на своїх мамів лише 50 відсотків часу. Навіть коли мати потрапляла у їхнє поле зору, безпосередньо на обличчя діти дивилися тільки 15 відсотків часу, – підкреслює Франчак:

«Якщо малюки не дивляться на своїх мамів так часто як ми думали, то це може змінити наше розуміння сприйняття дітьми світу через інших людей».

Цікаво, що малюки дивилися прямо на предмет, за яким тягнулися.

Науковці сподіваються, що нова технологія може бути використана і в інших дослідженнях.

«У майбутньому подальші дослідження можуть допомогти малюкам, у яких є відхилення у розвитку, медичних дослідженнях чи практичних експериментах».

Науковці кажуть, що це лише початок вивчення того, як діти орієнтуються у світі. Не виключено, що майбутні дослідження допоможуть лікарям у роботі з дітьми, хворими на аутизм та інші хвороби.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG