Спеціальні потреби

Cитуація з правами людини в Криму залишається репресивною - HRW


Щодо Донбасу, автори звіту Human Rights Watch заявляють, що сторони збройного конфлікту на сході України порушували закони війни.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch («Вахта прав людини») заявляє, що ситуація з правами людини в окупованому Росією Криму залишається репресивною.

Про це йдеться у звіті правозахисників щодо ситуації в України.

«Люди, які відмовляються від російського громадянства і зберігають українське, стикаються із серйозними труднощами у доступі до освіти, працевлаштування та соціальної допомоги. Влада не проводить ефективні розслідування насильницьких зникнень кримськотатарських та проукраїнських активістів, які сталися у 2014 році», – йдеться у звіті.

Правозахисники також зазначають, що влада, як і раніше, «змушує мовчати критиків і продовжує чинити тиск на кримських татар».

Щодо Донбасу, автори звіту Human Rights Watch заявляють, що сторони збройного конфлікту на сході України порушували закони війни.

«Вони (сторони конфлікту – ред.) здійснювали невибіркові атаки, у тому числі із застосуванням касетних боєприпасів, унаслідок яких загинули та були поранені цивільні особи. Урядові війська і підтримувані Росією ополченці розміщувалися у густонаселених районах, або поблизу від них, що наражало на небезпеку мирних мешканців та цивільні об’єкти, такі як школи, лікарні й житлові будинки. Існують переконливі докази використання у Східній Україні кількох типів протипіхотних мін, хоча на момент написання цього звіту не було можливості визначити відповідальну за це сторону або сторони», – йдеться в звіті.

Влада, як і раніше, змушує мовчати критиків і продовжує чинити тиск на кримських татар
«Вахта прав людини»

За даними правозахисників, є «достовірні свідчення» про те, що обидві сторони були причетні до катувань та жорстоких і принизливих для гідності видів поводження із затриманими.

Як заявили правозахисники, всі сторони конфлікту порушували міжнародне гуманітарне право. «Обмеження свободи пересування, запроваджені урядом у січні 2015 року, стали причиною затримок у доставці гуманітарної допомоги, зокрема, медикаментів, до постраждалих від конфлікту районів, спричинивши важку гуманітарну ситуацію для цивільного населення», – кажуть у HRW.

За даними ООН, внаслідок конфлікту на сході України загинули понад дев’ять тисяч людей.

Дивіться також: Чого чекати Україні у разі перемоги Клінтон у США?

Чого чекати Україні у разі перемоги Клінтон у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

XS
SM
MD
LG