Спеціальні потреби

Сепаратисти в Україні використовують примусову працю - правозахисники


Провідна правозахисна організація Вахта прав людини (Human Rights Watch) звинуватила сепаратистів на сході України в арештах мирних мешканців і залученні їх до примусової праці, в тому числі поблизу бойових позицій на лінії фронту.

У п'ятницю Вахта прав людини (HRW) заявила, що мирні мешканці піддаються арештам за незначні правопорушення, які вони нібито вчинили, в тому числі розпивання пива в громадських місцях, порушення комендантської години або незаконне вживання наркотиків.

Правозахисники стверджують, що сепаратисти змушують відпрацьовувати до 30 днів в так званих «виправних бригадах», де їх заставляютьі наповнювати мішки піском, рити окопи або працювати на кухнях.

Деякі мирні мешканціповідомили, що їх змушували працювати на блокпостах, розташованих неподалік від місць боїв українських сил з сепаратистами.

Крім залучення до примусової праці, інші громадяни повідомляли про їх побиття при затриманні. Коли вони відмовлялися співпрацювати, сепаратисти погрожували їх убити.

Правозахисники дійшла висновку, що примусова праця, за всіма ознаками, носить досить поширений характер в районах Східної України, контрольованих сепаратистами, яких, за твердженням Заходу, підтримує Росія.

XS
SM
MD
LG