Спеціальні потреби

США передали Україні конфісковану зброю, призначену для хуситів


Американський уряд передав ЗСУ зброю, що була призначена для хуситів. Фото X: U.S. Central Command @CENTCOM
Американський уряд передав ЗСУ зброю, що була призначена для хуситів. Фото X: U.S. Central Command @CENTCOM

Американський уряд передав Збройним силам України зброю, що була призначена для хуситів, визнаних у США терористичним угрупованням.

Йдеться про понад 5 тисяч автоматів АК-47, кулеметів, снайперських гвинтівок, РПГ-7 та понад 500 тисяч патронів калібру 7,62 мм. "Це достатньо матеріальних засобів, щоб оснастити одну українську бригаду стрілецькою зброєю. Ця зброя допоможе Україні захиститися від вторгнення Росії", - зазначає Центральне командування сил США (CENTCOM).

Ці боєприпаси були спочатку вилучені CENTCOM та військово-морськими силами партнерів із чотирьох окремих транзитних бездержавних суден у період з 22 травня 2021 року по 15 лютого 2023 року. Боєприпаси передавались Корпусом вартових Ісламської революції Ірану, також визнаного у США та у світі терористичною організацією, для хуситів у Ємені в порушення резолюції Ради Безпеки ООН.

Уряд США отримав право власності на ці боєприпаси 1 грудня 2023 року через цивільні позови Міністерства юстиції.

"CENTCOM США прагне працювати з нашими союзниками та партнерами, щоб протистояти потоку іранської смертоносної допомоги в регіоні всіма законними засобами, включаючи санкції США та ООН і шляхом заборон", - повідомляє командування.

Там додали, що підтримка Іраном збройних груп загрожує міжнародній і регіональній безпеці, силам США, дипломатичному персоналу та громадянам регіону, а також громадянам інших країн.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG