Спеціальні потреби

Проект бюджету Держдепу на 2016 рік передбачає допомогу Україні


У Конгресі США розглядають допомогу Україні на 2016 рік. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

У Конгресі США розглядають допомогу Україні на 2016 рік. Відео

Законопроект передбачає виділення допомоги Україні у розмірі не менше, ніж 524 мільйони доларів.

Підкомітет з питань Державного департаменту комітету Палати представників Конгресу США з питань асигнувань проголосував за законопроект щодо фінансування американських внутрішніх та закордонних операцій на 2016 рік. У законопроекті йдеться і про допомогу Україні.

Документ, за який проголосували законодавці, передбачає фінансування Державного департаменту США та виділення іноземної допомоги, яка спрямована на підтримку глобальної безпеки, гуманітарну допомогу країнам, що потерпають від військового конфлікту чи нестабільності. Загальна сума передбачена цим документом складає 47 мільярдів 800 мільйонів доларів.

Законопроект передбачає виділення допомоги Україні у розмірі не менше, ніж 524 мільйони доларів. Варто уточнити, тут не йдеться конкретно про військову допомогу чи летальну зброю. У документі вживане словосполучення «допомога Україні».

Законопроект обмежує допомогу будь-якій країні, яка вжила кроків на підтримку анексії Криму Росією.

Голова Комітету з питань асигнувань конгресмен від штату Кентуккі Гал Роджерс задоволений рішенням підкомітету щодо України:

«Я пишаюся тим, що ці дуже необхідні кошти, в разі їх виділення, підтримають українців та їхню відповідь на російську агресію. Ці кошти сприятимуть безпеці та стануть економічною підтримкою України. І це в той час, коли там зберігається напруга ескалації від президента Путіна».

Законопроект, серед іншого, спрямовує кошти на підтримку безпеки американських посольств у різних країнах, підтримку глобальних програм з охорони здоров’я, на підтримку біженців, розвиток демократії.

Пріоритетними у фінансуванні, йдеться у документі, вважатимуться програми антитерористичного характеру, миротворчі операції, програми нерозповсюдження зброї, програми з контролю за обігом наркотиків та інші.

Водночас цей документ передбачає зменшення фінансування програм, які уряд США вважає менш важливими. У ньому повністю відсутнє фінансування програм Міжнародного валютного фонду.

Документ не передбачає грошей на програми Ради ООН з прав людини. Законопроект забороняє фінансувати організації ООН, на чолі яких стоїть країна, що підтримує тероризм.

Перед тим, як законопроект потрапить на голосування конгресменів у Палаті представників, його ще розглядатимуть і правитимуть законодавці щонайменше двох інших комітетів, а саме - із закордонних справ і з питань бюджету.

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG