Спеціальні потреби

Сенатори США затвердили військову допомогу Україні у розмірі 300 мільйонів доларів


Комітет з питань збройних сил Сенату США в четвер затвердив законопроект, який визначає оборонний бюджет країни на 2016 рік, в тому числі, 300 мільйонів доларів військової допомоги для України.

Про це повідомляє видання The Hill.

Голова комітету Джон Маккейн оголосив результати голосування, назвавши проект закону на суму 612 мільярдів доларів «реформаторським» з переважною двопартійної підтримкою, - зазначає видання.

Законопроект підтримали 22 сенатори, проти виступили четверо законодавців.

Серед іншого, проект закону передбачає виділення 300 мільйонів доларів військової допомоги і дозволяє летальну зброю для українських збройних сил, які борються з проросійськими сепаратистами в Східній Україні.

Законопроект дещо скорочує фінансування витрат на оборону США. Зокрема, серед заходів економії передбачається скорочення командно-штабного персоналу на 30% протягом наступних чотирьох років і закриття в'язниці в Гуантанамо.

Нагадаємо, раніше Комітет з питань збройних сил Палати представників (нижньої палати Конгресу США) прийняв рішення надати 200 мільйонів доларів на постачання зброї і навчання армії України.

За повідомленням з Капітолійського пагорба, у п’ятницю 15 травня Палата представників у повному складі ухвалила свою версію оборонного бюджету США на 2016 рік. За проект закону проголосували 269 конгресменів, 151 законодавець виступив проти.

XS
SM
MD
LG