Спеціальні потреби

Американські конгресмени знову заявили про незаконність російської анексії Криму


Законодавці також підтвердили підтримку територіальної цілісності Грузії.

У четвер комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США схвалив ряд законопроектів, до числа яких увійшла резолюція про заходи щодо протидії російській агресії в Україні. У резолюції йдеться також про надання Україні допомоги в проведенні демократичних перетворень і про посилення санкцій проти Росії у зв’язку з анексією Криму.

Законопроект був представлений конгресменом-демократом Еліотом Енґелем. У документі згадується заява Держдепартаменту США від 1940 року про невизнання приєднання Радянським Союзом трьох балтійських країн – Естонії, Латвії та Литви. Ця позиція залишалася в силі аж до набуття цими країнами незалежності в 1991 році. У законопроекті наголошується, що США як де юре, так і де факто не визнають півострів Крим російською територією.

Резолюція передбачає продовження санкцій по відношенню до Росії, введених 6 квітня 2014 року. Відповідно до законопроекту, санкції можуть бути зняті виключно за особливим розпорядженням президента США або в разі, якщо «суверенітет України над Кримом буде відновлений, або питання про статус Криму буде вирішено під міжнародним контролем, заради задоволення інтересів демократично обраного уряду України».

Комітет схвалив також резолюцію на підтримку територіальної цілісності Грузії, запропоновану конгресменом-республіканцем Тедом По.

У документі наголошується, що, починаючи з 1993 року, «суверенітет і територіальна цілісність Грузії була підтверджена Міжнародним співтовариством у всіх резолюціях Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй щодо Грузії». Особливо підкреслюється, що уряд Грузії протягом багатьох років прагне до мирного вирішення конфлікту з Росією щодо належних Грузії територій Абхазії і Цхінвальського регіону / Південної Осетії. У документі наголошується, що, беручи до уваги четвертий принцип Заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі, прийнятого в Гельсінкі в 1975 році, всі держави, які підписали акт, «повинні поважати територіальну цілісність кожної з (інших) держав-учасниць».

Після прийняття обидві резолюції були передані на розгляд Палати представників Конгресу.

Дивіться також: У Китаї розквітла торгівля північнокорейськими жінками

У Китаї розквітла торгівля північнокорейськими жінками. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Відео - найголовніше

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00
XS
SM
MD
LG