Спеціальні потреби

Сирійські повстанці залишають «столицю революції» місто Гомс


Сотні сирійських повстанців почали залишати частини оточеного центру міста Гомс. Евакуація відбувається відповідно до угоди про припинення вогню, яка вимагає передачі контролю урядовим силам за несповна місяць до президентських виборів в країні.

Автобуси з повстанцями і цивільними розпочали залишати Старе місто у середу в рамках угоди, досягнутої між урядовими силами, повстанцями і активістами опозиції.

На відеозаписі видно, як група бойовиків заходить до автобусів, деякі із них зі зброєю, і пізніше прибуває до містечок, які перебувають під контролем повстанців.

Евакуація міста, яке колись названо «столицею революції», це удар по повстанцях, які твердили, що будуть боротися до самого кінця. Проте вони погодились залишити місто після місяців бомбардування і блокад, які спричинили масові знищення, велику кількість жертв і голод.

Повстанці також погодились пом’якшити облогу і дозволити постачання допомоги двом містам з шиїтською більшістю населення у північному районі Сирії, а також звільнити деяких в’язнів.

Після закінчення евакуації контроль на більшістю Гомса переберуть війська президента Башара аль-Асада за винятком одного району, в якому перебувають ще повстанці. Однак активісти і офіційні особи кажуть, що продовжуються переговори в справі угоди про чергову подібну евакуацію.

Від початку громадянської війни в Сирії загинуло понад 150 тисяч людей. Збройний конфлікт розпочався у березні 2011 року як протест проти президента Башара аль-Асада.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG