Спеціальні потреби

Вчені близькі до відкриття «частки Бога»


Європейські фізики заявляють, що за допомогою Великого адронного коллайдера їм можливо вдалося отримати експериментальні докази існування елементарної частинки, відомої як «Боззон Гіґґса». Існування цієї частинки було раніше доведене в теорії але не підтверджене на практиці.

Передбачається, що ця частка створює невидиме енергетичне поле, яке відповідає за масу інших елементарних частинок, тим самим впливаючи на взаємодію матерії у Всесвіті. Виявлення бозона Гіґґса підтвердить ключовий принцип «Стандартної моделі», що пояснює принципи взаємодії всіх елементарних частинок у Всесвіті. Відповідно до цієї моделі, усе у Всесвіті складається з 12 базових елементів, одним з яких є бозона Гіґґса

Дві незалежні групи вчених з Європейського центру ядерних досліджень (CERN) повідомили в середу 4-го липня, що виявлена частка, з «великою долею статистичної значимості», є бозоном Гіґґса – так званою «часткою Бога».

У заяві центру повідомляється, що остаточні результати експерименту будуть опубліковані до кінця липня – після того, як вчені отримають повнішу картину, та результати додаткових експериментів.

Для пошуку бозона науковці використовували Великий адронний коллайдер, розташований у передмісті Женеви. Коллайдер дозволяє зіткнення протонів на високій швидкості, у результаті чого народжуються елементарні частинки, які потім досліджуються вченими за допомогою спеціальних детекторів.

Раніше цього тижня дослідники з нині закритого американського коллайдера «Теватрон» представили теоретичні розрахунки, які також передбачають існування бозона Гігґґа. Але для підтвердження цього відкриття потрібні подальші практичні експерименти.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG