Спеціальні потреби

Чи шкодить популярний атразин здоров’ю людини?


Гербіцид, який використовують у сільському господарстві по всьому світу і обробляють поля у 90 країнах світу, може мати негативний вплив на здоров‘я людини.

Європейський союз заборонив використання атразину у 2004 році і деякі дослідження вказують на те, що цей гербіцид може мати негативний вплив на здоров‘я людини.
Американські фермери щороку розпиляють по полях 35 мільйонів кілограмів атразину
Ним обробляють поля кукурудзи, цукрової тростини та зернових. Останнім часом молекули цього гербіциду у все більших кількостях виявляють у водних резервах США. Масове використання гербіциду непокоїть науковців та захисників природи. Вони почали бити на сполох аргументуючи це тим, що атразин є небезпечним для навколишнього середовища. Федеральне Агентство з захисту навколишнього середовища провело спеціальні відкриті слухання, під час яких розглянуло питання впливу атразину на людський організм та довкілля. Чимало експертів його критикують, як наприклад голова агентства із захисту навколишнього середовища Стівен Бредбурі:

«Схоже, більшість сходиться на тому, що атразин у великих дозах може негативно впливати на живі організми».

Протягом чотирьох днів законодавці мали можливість заслухати думки науковців та активістів, часто з протилежними поглядами у питанні, наскільки небезпечним є атразин. Активість з природоохоронної групи «Збережемо жаб» Керрі Крігер говорить так:

«Більшість біологів погоджуються з тим, що атразин є надзвичайно небезпечним для амфібій. Велика кількість літератури та лабораторних аналізів, проведених по всьому світу, демонструє негативний ефект атразину на дику природу».

«Більшість сходиться на тому, що атразин у великих дозах може негативно впливати на живі організми».
Агентство із захисту навколишнього середовища
За його словами, атразин спричиняє мутацію статевих органів у жаб. Він також призводить до збільшення викиднів та послаблення імунної системи жаб. Один з головних виробників атразину – компанія Синджента переконує, що гербіцид є абсолютно безпечним:

«Немає переконливих доказів того, що саме контакт з атразином провокує негативний ефект та мутації у амфібій, риб та рептилій», - говорить представник компанії Кейс Соломон.

Урядові науковці навели докази того, що атразин може завдавати більшої шкоди рослинам ніж тваринному світу. Серед таких і голова агентства із захисту навколишнього середовища Стівен Бредбурі:

«Якщо говорити про водні живі організми, то ми зараз вивчаємо потенційний вплив атразину на водні рослини беручи до уваги усю екосистему».

Наступного року агентство має переглянути ліцензію компанії Синджента на виробництво і використання атразину. А через три місяці група науковців має завершити свою роботу над аналізом впливу гербіциду та оприлюднить рекомендації щодо його використання.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG