Спеціальні потреби

Річка у столиці США - найбільш занедбана у всій країні


Природоохоронна група «Американські річки» визнала річку Потомак, що протікає через американську столицю – Вашингтон – найбільш занедбаною річкою у Сполучених Штатах. За оцінками організації, забруднення річки завдає непоправної шкоди усій екосистемі і робить воду майже непридатною для побутового використання. Ситуація може погіршитися, якщо Конгрес скасує закон про захист водних ресурсів.

«Змивання води з поверхні землі часто стимулює розвиток водної екосистеми. Але надлишок речовин створює для річки багато проблем».
Дон Баш
Життя американської столиці нерозривно пов’язане з річкою Потомак. Мешканці міста приходять сюди відпочивати, а вода з Потомака використовується у системі міського водопостачання. Перед тим, як річка досягає Вашингтона, вона протікає крізь поля та ферми чотирьох штатів. Впадає Потомак у затоку Чесапік, утворюючи найбільше у США річкове гирло. Впродовж усього шляху, кажуть природоохоронці, Потомак зазнає серйозного забруднення:

«Протікаючи через поля, в річку змивається чимало пестицидів. Ферми скидають туди відходи тваринництва. З Вашингтона у Потомак потрапляють стічні води з вулиць. А коли випадає сильний дощ, туди навіть потрапляє неочищена вода з каналізації», – каже активіст Боб Ірвін.

Масштаби забруднення непокоять Дона Баша – керівника центру вивчення довкілля Мерілендського університету. На його думку, забруднена вода з ферм та вулиць міста створює у річці мертві зони, де, через брак кисню, гине усе живе. За його словами, щоб річка оживилася, потрібно насамперед зменшити притік у неї брудних стоків:

«Змивання води з поверхні землі часто стимулює розвиток водної екосистеми. Але надлишок речовин створює для річки багато проблем».

Одним з таких забрудників є теплоелектростанція, що працює на вугіллі. Токсичні відходи та інші викиди зі станції порушують природній баланс. Науковці зауважують, що хімікати у воді спричиняють у риб мутації. Вони все частіше помічають риб-самців зі статевими ознаками самок. Незважаючи на це, професійні рибалки кажуть, що якість води у річці за останні роки стала кращою.

Природоохоронці кажуть, що це можна пояснити позитивним впливом запровадження закону про захист водних ресурсів, що був прийнятий у 1972-му році. Але ситуація може погіршитися, якщо цей закон втратить чинність.

«Конгресмени з усіх куточків країни, які захищають інтереси місцевих фермерів та сільськогосподарської індустрії, намагаються послабити дію цього закону. Наприклад, вони хочуть обмежити можливість федерального уряду регулювати забруднення малих річок та заболочених земель чи встановлювати обмеження на використання пестицидів на полях», – Боб Ірвін.

Захисники довкілля закликають Конгрес відхиляти будь-який законопроект, прийняття якого перешкоджало б органам влади здійснювати контроль над забрудненням водойм.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG