Спеціальні потреби

Вчені наблизилися до розгадки безпомилкової навігації птахів


Дослідники зі США стверджують, що знайшли в мозку голубів клітини, які «записують» детальну навігаційну інформацію, що отримується птахами від магнітного поля Землі.

У голубів та інших птахів є своя «система позиціонування», що дозволяє відчувати зміни магнітного поля і точно вибудовувати довгі маршрути.

Учені з коледжу медицини Бейлор, що проводили дослідження, вважають, що нейрони, що знаходяться в певних мозкових центрах птахів, можуть зчитувати напрямок, напруженість і полярність магнітного поля. Дослідники виявили, що ці центри реагували в той момент, коли голуби виявлялися в зоні мінливого магнітного поля. Птахи вловлюють це внутрішнім вухом.

На думку фахівців, це свідчить про те, що нейрони - частина мережі рецепторів, яка визначає і посилає інформацію про направлення і напруження магнітного поля в інші частини мозку. Вчені припускають, що потім отримані магнітні дані порівнюються з просторовим зображенням земної поверхні. І саме в цьому криється розгадка унікальних навігаційних здібностей птахів.

Хоча дослідження показують, що у голубів є можливість «записувати» інформацію магнітного поля, ті частини мозку, які відповідають за порівняння цих даних з «картою місцевості», ще належить визначити.

Вчені виявляють до цього явища великий інтерес, оскільки розгадка таємниці могла б допомогти ефективно боротися з деякими мозковими розладами людини.

Звіт про нове дослідження опублікований в журналі Science.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG