Спеціальні потреби

Матіос: ідеологом війни на Донбасі є начальник Генштабу Росії Герасимов


Генерал Валерій Герасимов з Володимиром Путіним
Генерал Валерій Герасимов з Володимиром Путіним

У військовій прокуратурі України звинувачують начальника Генерального штабу Збройних сил Росії Валерія Герасимова у розпалюванні збройного конфлікту на Донбасі.

«Ідеологом розв’язування агресивної війни і військового конфлікту на сході України є і підозрюється в цьому на підставі зібраних фактичних матеріалів начальник Генштабу Російської Федерації Герасимов», – заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

Начальник Генштабу Збройних сил Росії, заступник міністра оборони Росії, генерал армії Валерій Герасимов. Москва, 19 грудня 2014 року

За його словами, за вказівками Герасимова почали російські навчання на територіях, суміжних з Донецькою й Луганською областями і були перекинуті більш танки і гармати, а також тисячі російських військових, що взяли в облогу українських військових в Іловайську.

Герасимов оголошений у розшук.

Начальник Генштабу Збройних сил Росії, заступник міністра оборони Росії, генерал армії Валерій Герасимов. Сочі, 15 травня 2015 року

Україна і Захід звинувачують Росію в підтримці сепаратистів на сході України. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Збройний конфлікт на Донбасі почався у квітні 2014 року. Відтоді, за даними президента України, загинули близько дев’яти тисяч людей.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG