Спеціальні потреби

Відео російських полонених це порушення Україною Женевської конвенції? - думки експертів


Російський спецпризначенець Александров у військовому шпиталі у Києві.
Російський спецпризначенець Александров у військовому шпиталі у Києві.

Демонстрація відеозаписів російських полонених на українському телебаченні може бути порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Про це у коментарі для RFE/RL заявив Ґері Соліс, колишній американський військовий суддя, який читає лекції з права та збройних конфліктів у престижному американському університеті ім. Джорджа Вашингтона.

За словами Соліса, попри той факт, що навіть Червоний Хрест не визнає український конфлікт війною між країнами "не можна робити все, що заманеться".

Експерт звернув увагу, що відповідно до критеріїв Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, оприлюднення відеозаписів з ними є "абсолютним" порушенням статуту, який забороняє "образи та виставлення полонених на публічний огляд".

"Не можна покаузвати людину за будь-яких обставин, чи то на лікарняному ліжку, чи стоячи, якщо метою при цьому є задоволення інтересу громадськості (public curiosity)", - відзначив Соліс.

Російський спецпризначенець Єрофєєв
Російський спецпризначенець Єрофєєв

Натомість Дейвид Ґлейзер, відставний військовий, який викладає міжнародне право у Правничій школі Лойоли у Лос-Анджелесі висловив іншу думку.

За його словами, відео із російським спецпризначенцем Александровим становить "мінімальну та зроблену з повагою демонстрацію полонених, яка необхідна для того, щоб показати світу, що у конфлікті справді беруть участь російські солдати".

"Росія по суті примущує Україну надати світу докази, що у конфлікті насправді беруть участь російські військові... бо Росія заперечує, що бере участь у конфлікті. Мені здається, що Україна має право на певну свободу, коли йдеться про надання світу доказів російської агресії", - відзначив Ґлейзер.

При цьому Ґлейзер відзначив, що якби полонених пред'явили міжнародним ЗМІ, про що говорив начальник українського Генштабу Віктор Муженко, це вийшло би за межі дозволеного.

Дивіться також: Правда про конфлікт одна і вона не з УПЦ МП - архієпископ про місію Церкви

Правда про конфлікт одна і вона не з УПЦ МП - архієпископ про місію Церкви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

XS
SM
MD
LG